פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' בית הבד 2, הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


רישוי פטנטים טכנולוגיים בתעשיית המחשבים והתקשרות

18/10/2012


בעשרה באוקטובר התקיים בג´נבה מפגש שולחן עגול, ביוזמת איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (סוכנות האו"ם העוסקת בתקינה בינלאומית בתחום התקשורת האלקטרונית ובה חברות מרבית מדינות העולם, וחברות הטכנולוגייה המובילות). בין המשתתפות אפל, גוגל, מיקרוסופט, מטוטרולה אריקסון ונוקיה.

חברת אפל הגנה על אופן שחרור האיפון מנעילה

15/11/2011


חברת אפל קיבלה פטנט על אופן שחרור הסמארטפון מנעילה.

השינויים בחוק הפטנטים האמריקאי- כתבה שנייה בסדרה

4/10/2011


ביום שישי ה-16 בספטמבר 2011, חתם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על ה- America Invents Act חוק המשנה את שיטת הפטנטים האמריקאית באופן משמעותי.מאמר שני בסידרת העדכונים החדשים בחוק הפטנטים באתר פטנטים.קום.

רפורמת חוק הפטנטים נכנסה לתוקף - USPTO

19/9/2011


שינוי הסטורי בחוק שיטת הפטנטים האמריקאית. שינוי בגובה אגרות, אפשרויות נוספות, מתן קדימות לפטנטים המוגשים באופן אלקטרוני והשפעות משמעותיות חדשות שייושמו בתוך שנה וחצי.

דו"ח בקשות פטנטים לשנת 2010

15/8/2011


מתוך דו"ח רשות הפטנטים הישראלית לשנת 2010, תמצית הגשות הפטנטים בישראל לשנת 2010.

ישראל מצטרפת לתוכנית PPH

15/8/2011


חדשות טובות לממציאים ישראלים, תוכנית PPH - Patent Prosecution Highway מצויינת לישראלים הממציאים.


חיפוש פטנטים, מתי אפשר לעשות את זה לבד ומתי לא כדאי?
אז הגית רעיון טכנולוגי מקורי ואתה כמעט בטוח שניתן להפוך אותו למוצר שימושי ופופולארי. אבל, רגע לפני שאתה נסחף לתוך ההתלהבות ופועל ובכדי להתקדם לשלבים הבאים של הפיכת הרעיון למוצר, חשוב לוודא שהרעיון הזה הוא אכן חדשני ומישהו לא חשב עליו לפניך. כיום, בעידן רשת האינטרנט הליך החיפוש יכול להישמע כמשהו פשוט לביצוע עצמאי, בפועל מתברר שהליך זה הוא מעט יותר מורכב ובמקרים רבים יעלה הצורך להיוועץ במומחים. אז מתי ניתן לבצע חיפוש פטנטים באופן עצמאי ומתי עדיף להיעזר לאנשי מקצוע, להלן המידע אשר יסייע לך בקבלת התמונה המלאה.
צוות פטנטים.קום 1/1/2019

תקופת תוקף פטנט
פטנט הוא אוסף של זכויות משפטיות המוענקות לממציא על המצאה מקורית וייחודית לזמן קצוב. מערכת הפטנטים נועדה לעודד המצאות שימושיות לחברה על ידי הענקת זכות ייחודית לממציאים אשר שוללת מכל האחרים את האפשרות להעתיק המצאה זו ולעשות בה שימוש ללא רשות מהממציא אבל בכדי לאזן בין האינטרס הציבורי לבין אינטרס של הממציא משך חייו של הפטנט מוגבל. לאחר פקיעת תוקפו של הפטנט, הוא עובר לרשות הכלל ולציבור יש את הזכות להשתמש בטכנולוגיה בצורה חופשית.
צוות פטנטים.קום 4/1/2018

למה צריך לחפש פטנטים
חיפוש פטנטים הוא אחד השלבים הראשונים והבסיסיים ביותר בדרך הארוכה להוצאת פטנט. במילים פשוטות, מי שרוצה לקבל את הזכויות המשפטיות על המצאתו, צריך תחילה לבדוק שאין המצאה זהה או דומה לה הרשומה או מצויה בהליכי רישום כפטנט במדינות הרלוונטיות. אם לא כן, עלולה בקשת הפטנט
צוות פטנטים.קום 30/11/2015

פטנט בארה"ב
ממציאים ישראלים רבים סבורים כי ישנה עדיפות לרישום פטנטים בארה"ב, ובמידה מסוימת הצדק עימם. ראשית, מדובר בשוק עצום ממדים אשר בו רישום שאושר על ידי משרד הפטנטים האמריקאי מעניק בלעדיות
צוות פטנטים.קום 15/6/2015

שרטוט/איור פטנטים
הגשת בקשה לפטנט כוללת מספר מרכיבים, עליהם נמנים בין היתר את שם ההמצאה, תקציר המתאר אותה בקצרה ותיאור מורחב שלה המתייחס גם לתחומה. כל זאת, במטרה להסביר את מהות ההמצאה באופן שיהיה ברור ומובן לאדם בעל ידע ממוצע בתחומו של הפטנט. לכן, בנוסף על כך ניתן לצרף לטופסי הבקשה גם שרטוטים או איורים רלוונטיים.
צוות פטנטים.קום 20/5/2015

פטנט בינלאומי
אנשים רבים סבורים כי המונח "פטנט בינלאומי" מתייחס לרישומו של פטנט בבת אחת במספר גדול של מדינות ובאופן גלובאלי. מדובר היה באפשרות מצוינת לו באמת היתה קיימת. ואולם, אי אפשר לרשום פטנט כלל עולמי או בינלאומי באמצעות בקשה אחת, שכן כל מדינה אחראית על רישומי והגנת הפטנטים בתחומיה. המשמעות היא שבכל מקרה יהיה צורך להגיש בקשות לאומיות לפטנטים באופן פרטני בכל מדינה. יחד עם זאת, ניתן להגיש בקשה בינלאומית לפטנט המאופיינת במספר יתרונות שאותם יש לשקול בהתאם לצרכים, המטרות ומצבו של המפתח, על אף שגם היא כאמור אינה עומדת בגדר רישום בינלאומי.
צוות פטנטים.קום 19/3/2015

פטנטים במקומות עבודה
נכון להיום, מרבית הממציאים במדינת ישראל מועסקים בתור שכירים. אכן, לא מעט עובדים מייצרים המצאות ופטנטים במסגרת ועבור מקום עבודתם, כאשר ההמצאות תורמות למינוף החברה ולהגדלת רווחיה. מקרים אלו מעלים לדיון את סוגיית תגמול העובד בגין תרומתן של המצאותיו.
צוות פטנטים.קום 24/2/2015

המיזם
בקרוב בערוץ 2 בימי ראשון תעלה לאוויר תכנית חדשה בשם "המיזם" העוסקת ביזמות ובפטנטים. תכנית המיזם מבוססת על פורמט חדש המביא את מימון ההמונים מאתרי האינטרנט אל מסך הטלוויזיה ומאפשר לצופים לקחת חלק אקטיבי בהשקעות בפרוייקטים השונים.
צוות פטנטים.קום 4/5/2014

מלחמות פטנטים
בשנים האחרונות אנחנו עדים למאבקים טכנולוגיים בין החברות המובילות בתחומן הנערכים בתחום הפטנטים. במסגרת מאבקים אלו חברות דואגות להגן על הישגיהן על ידי רישום פטנט וכן מבצעות רכישות של חברות רק לשם הפטנטים שבחזקתן. מלחמות פטנטים מתרחשות ונפתרות במגוון מנגנונים משפטיים ויכולות לקבוע יתרון שוק לחברה אחת על פני השניה.
צוות פטנטים.קום 8/4/2014

המצאות ישראליות
על פי נתונים ומחקרים בינלאומיים, מדינת ישראל ממוקמת במקום מוביל בעולם במספר הבקשות המוגשות מידי שנה לרישום פטנטים, ביחס לגודל האוכלוסייה. למעשה, ישראל נחשבת למעצמה טכנולוגית ולאחד ממרכזי החיפוש והבחינה הבינלאומיים לפטנטים.
צוות פטנטים.קום 13/1/2014

בחירת עורך פטנטים
אם את/ אתה בעלים של המצאה מסוימת את/ה יכול/ה לערוך את הפטנט בעצמך, אך אפשרות זו אינה מומלצת בעיקר בגלל ההשלכות המשפטיות וההנדסיות. עריכת פטנטים מקצועית איננה שירות זול שעומד על סכומים של אלפי דולרים, לכן מאוד חשוב לבחור עורך פטנטים מקצועי ומתאים שיספק לך שירות אישי ואיכותי. אז איך בוחרים עורך פטנטים ?
צוות פטנטים.קום 22/12/2013

מומחה /מומחים לחיפוש פטנטים
התעוררת באמצע הלילה עם רעיון גאוני ובעל פוטנציאל לשנות את העולם? אם כך, לפני שאתה מפשיל שרוולים ומתחיל ליישם עדיף שתבדוק כי אתה אכן הראשון שחשב על הרעיון, ושהוא אינו רשום כבר כפטנט. בימינו ניתן בהחלט לבצע את החיפוש ההתחלתי באופן עצמאי ...
צוות פטנטים.קום 12/11/2013

חיפוש פטנטים רשומים
כל מי שמעוניין לרשום המצאה כפטנט (בין אם הוא ממציא ותיק או חדש בתחום) נדרש תחילה לערוך חיפוש אחר פטנטים רשומים זהים או דומים. זאת על מנת לבדוק האם קיימת זכות ראשונים עבור המצאתו או המצאה דומה לה, אז להחליט אם להמשיך בתהליך פיתוחה ורישומה כפטנט. חיפוש פטנטים רשומים הינו שלב הכרחי וקריטי להמשך הדרך של הממציא ושל הפטנט הספציפי.
צוות פטנטים.קום 12/8/2013

גוגל פטנטים / פטנטים גוגל
חברת גוגל מאפשרת היום מגוון שירותים בנוסף לשרותי מנוע החיפוש המוכר כל כך, אחד השירותים הוא חיפוש פטנטים. גוגל פטנטים הינו מנוע חיפוש פטנטים ייחודי ומקצועי, בו ניתן לבצע חיפוש פטנטים בחינם ובאופן חופשי. בגוגל פטנטים ניתן למצוא את הרשומות המלאות של משרד הפטנטים האמריקאי- USPTO, משרד הפטנטים האירופאי EPO והארגון העולמי לקניין רוחני WIPO ועוד ..
צוות פטנטים.קום 16/6/2013

מונחים באנגלית בענף הפטנטים ומשמעותם
הרבה גולשים שואלים אותנו לגבי מספר מונחים ספציפיים מעולם הפטנטים, החלטנו לעשות קצת סדר ולהגדיר באופן בסיסי את אותם מונחים.
צוות פטנטים.קום 7/4/2013

חוק הפטנטים
חוק הפטנטים נועד להגן על קנייניו של ממציא ומפתח המצאות באופן המעוגן בחוק, ולמעשה מעניק את הזכויות על פיתוח היצירה לבעליה. מסמך זה המופק על ידי המדינה נקרא פטנט.
צוות פטנטים.קום 11/3/2013

פטנטים חופשיים
בשנים האחרונות מתחוללות תמורות משמעותיות בתפיסות החברתיות, העסקיות והצרכניות ברחבי תבל, לא מעט בזכות השפעתה של רשת האינטרנט. אחד העקרונות המנחים את הרשת הגלובאלית הינו זמינותם של משאבים, והדבר ניכר בפריחתם של רשתות חברתיות, פורומים ופרויקטים ייחודיים כדוגמת ויקיפדיה. גם המונח פטנטים חופשיים משקף את עיקרון השיתופיות, וכיום פועלים ברשת מספר אתרים המציעים לגולשים להתרשם ולהעלות רעיונות למוצרים ופיתוחים בחינם, מבלי לרשום אותם ברשות הפטנטים.
צוות פטנטים.קום 7/1/2013

שלושה פטנטים מוזרים יותר מאשר מדע בדיוני
ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות - הדימיון שלנו, בני האדם. בתחום הפטנטים אפשר לראות עד כמה הדימיון וכושר ההמצאה שלנו גדול ואדיר, אנשים מכל העולם חושבים ומשקיעים בפטנטים שלעיתים נראים מאוד מוזרים, במאמר הנוכחי הבאנו לכם שלושה פטנטים מאוד מוזרים.
צוות פטנטים.קום 28/11/2012

הפטנט שאחראי למותם של יותר אנשים מפצצת האטום (בינתיים)
אם את או אתה מעשנים אז כדאי לכם לקרא את זה, אם אתם מכירים אדם שמנסה להפסיק לעשן אז הוא בטח יקלל את הפטנט הזה, הפטנט שגורם לירידה באיכות חיים, לתמותה נוראית, לשגשוג המחלות הקשות ביותר, לצער ולכאב ... ולמרות הכל הפטנט עדיין "חי ובועט" והורס כל חלקה טובה. אתם חייבים לקרא את זה, פשוט חייבים!
צוות פטנטים.קום 15/11/2012

לעקוף את חוקי הטבע כפי שאנו מכירים אותם
אנשי הקניין הרוחני ובמיוחד ממציאי פטנטים חיים במידה מסויימת במציאות שונה משאר העולם. הכוונה היא שבמאגרי הפטנטים ניתן למצוא גם המצאות שלא יכולות לעבוד במערכת חוקי הפיסיקה המוכרת למדע. ניתן למצוא במאגרי הפטנטים מכונות ומכשירים המסוגלים לשבור ולעקוף אפילו את חוקי הטבע הבסיסיים ביותר
צוות פטנטים.קום 12/11/2012

תנועות ידיים ומחוות שנרשמו כפטנט
אם יצא לך לשחק עם העיפרון מול הלאפ-טופ תוך כדי עבודה או סתם בזמן גלישה באינטרנט, חשוב שתדע שאתה בסכנת תביעת הפרת פטנט. יש סיכוי שהפרת פטנט רשום של חברת מיקרוסופט על התנועה שעשית מול המחשב. אם ציירת לעצמך אותיות בקו אחד, יש מצב שאת/ה משתמש/ת בפטנט של חברת זירוקס ללא אישור, הם עוד עלולים לתבוע אותך.
צוות פטנטים.קום 26/10/2012

מלחמות פטנטים בארה"ב (סיכום שנת 2011)
על פי מחקר שבוצע באוניברסיטת בוסטון בארה"ב, נתונים על מלחמות הפטנטים והתביעות שהוגשו בשנת 2011. האם החברות מגינות על ההמצאות שלהן או על עצמן מפני תביעה? לאילו חברות סיכוי טוב יותר לסיים בפשרה ומי ישקיע משאבים רבים בתהליך?
צוות פטנטים.קום 9/7/2012

פטנטים בשעה- כל מה שחשוב לממציא לדעת
אנחנו שמחים להציג בפניכם הרצאה מצויינת של ד"ר מאיר נועם בנושא חשוב ביותר לכל ממציא, השיקולים הראויים בהגנה על פטנטים, ההרצאה בת כשעה - חובה לכל ממציא /ממציאה.
צוות פטנטים.קום 13/6/2012

פטנטים חדשים
פטנטים חדשים והמצאות חדשות בכל תחום דורשים מאיתנו הממציאים לבצע פעולות רישום במדינות השונות הרלוונטיות על מנת לשמור על זכותנו כבעלי פטנט רשום וכממציאים.
צוות פטנטים.קום 15/1/2012

פטנטים למכירה
שוק הפטנטים בו מוצעים פטנטים למכירה/ לקניה פועל כשוק משוכלל בו כוחות השוק קובעים את המחירים בהם הם נסחרים. בדיקה מקצועית הכרחית למי שמעוניין לרכוש פטנט או להציע פטנט למכירה.
צוות פטנטים.קום 1/12/2011

פטנטים ישראלים
צוות פטנטים.קום שם זרקור על פטנטים ישראלים ידועים ומובילים בעולם כדי להמחיש את השינוי והעוצמה של רעיון או המצאה אחת קטנה שהממציא בחר ללכת איתה עד הסוף. במאמר הזה ניתן לקרא על פטנטים ישראלים שעושים שינוי!
צוות פטנטים.קום 23/11/2011

בקשות פטנטים "ירוקות"
על פי דיווח רשות הפטנטים בשנת 2010 הוגשו מאז החלו להתקבל הבקשות הראשונות בחודש מרץ, 22 בקשות "ירוקות" מהן 6 לא עמדו בקריטריונים של בקשה ירוקה ו-16 נמצאות בהליך בחינה.
מערכת פטנטים.קום 4/8/2011

מאגר הפטנטים הישראלי
לאחרונה התבשרנו כי בשיתוף פעולה עם ארגון הקניין הרוחני הבינלאומי ,WIPO הושק כחלק ממנוע החיפוש PatentScope ממשק המאפשר חיפוש מלא בטקסט של קרוב ל- 40,000 פטנטים ובקשות פטנטים של מאגר הפטנטים הישראלי.
יורם זר עורך פטנטים 13/7/2010

פטנטים על תוכנה ושיטות עסקיות בארה"ב - מאושרים על ידי בית משפט העליון !!
לאחר המתנה ממושכת, ניתן פסק הדין של בית המשפט העליון האמריקאי בתיק בעניין Bilski. בהחלטה הדרמטית נקבע כי ארה"ב תמשיך להעניק פטנטים על תוכנה ושיטות עסקיות.
זאב פישר, עו"ד, פישר וילר ג´ונס 28/6/2010

פטנטים | ננוטכנולוגיה
מאמר כללי בנושא פטנטים ננוטכנולוגיים באירופה
אופיר טל 19/8/2009

פטנטים | פטנטים ביוטכנולוגיים באירופה: הקדמה
מאמר סקירה המציג קווים מנחים לכללי ה EPO בנושא פטנטים ביוטכנולוגיים באירופה. הוא סוקר את התפתחות התחום ונושאי הדיון בו.
אופיר טל 19/8/2009

מחקר - הסתייגויות הבוחנים בארה"ב הופכות לארוכות יותר
הלחץ של הנהלת רשות הפטנטים בארה"ב (ה- USPTO) ל"העלאת איכות הבחינה" כנראה עובד - בוחני הפטנטים בארה"ב מנפיקים הסתייגויות ארוכות יותר.
זאב פישר, עו"ד 19/7/2009

ארה"ב | BPAI | תוכנה המיישמת תהליך עסקי שמהותו זכויות משפטיות אינה פטנטבילית
ערכאת הערעורים על החלטות הבוחנים האמריקאים (BPAI) קבעה על סמך ההחלטה החדשה בעניין בילסקי כי שיטה עסקית הממומשת במחשב שמהותה ניהול זכויות משפטיות אינה כשירה לפטנט מאחר וזכויות משפטיות אינן "tangible objects".
עו"ד זאב פישר ועמית צוקרשטיין 29/11/2008

פטנטים | פטנטים והמשבר העולמי
השפעות המשבר העולמי על חשיבות הקניין הרוחני
אופיר טל 26/11/2008

בית המשפט בארה"ב מבטל כמעט לחלוטין את הפטנטים על שיטות לעשיית עסקים
בהחלטה צפויה אשר הקהילה המקצועית של עורכי הפטנטים המתינה לה זמן רב, ביטל מותב מלא של בית המשפט לערעורים הפדראלי (Court of Appeals for the Federal Circuit) שהוא בית המשפט המרכזי בארה"ב לענייני פטנטים (מעליו רק בית המשפט העליון), את ההלכה שהייתה נהוגה עד אז, וקבע גבולות צרים ביותר בהם ניתן יהיה לקבל פטנטים על שיטות לעשיית עסקים. ההחלטה, בעניין re Bilski, משליכה גם על פטנטים בתוכנה ופטנטים על תהליכים באופן כללי.
זאב פישר, עו"ד 7/11/2008

האם סריקת פטנטים תהפוך בעתיד לחובה?
לפני זמן קצר, פרסם היועץ המשפטי של רשם הפטנטים האמריקאי (ה-USPTO) מידע מעניין, לפיו תיתכן אפשרות בעתיד כי רשם הפטנטים בארה"ב יחייב ביצוע סריקות פטנטים.
זאב פישר, עו"ד 17/9/2008

פטנטים | קלינטק | פטנטים בתחום הקלינטק – מקורות אנרגיה חליפיים.
עם התפתחות הקלינטק כתעשיה, גם גדל מספר הפטנטים בתחום.
אופיר טל 22/7/2008

פטנטים | יפן | פטנטביליות של תהליך לטיפול רפואי בגוף האדם ביפן
חוק הפטנטים היפני לא אוסר בצורה מפורשת מתן פטנטים בגין תהליך לטיפול רפואי (בשונה מהחוק הישראלי). אולם, הפרקטיקה של רשות הפטנטים היפנית ופסקי הדין שניתנו במדינה מראים כי בדומה לישראל, לא ניתן לקבל פטנט בגין תהליך לטיפול רפואי בגוף האדם וזאת בשונה מקבלת פטנט בגין תרופה או מכשיר רפואי.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 22/4/2008

השינויים הדרמטיים בחקיקת הפטנטים האמריקאית מבוטלים על ידי בית המשפט!
בית המשפט המחוזי בוירג´יניה ביטל בהחלטה דרמטית את ההגבלות אשר ביקש משרד הפטנטים האמריקאי להכניס לגבי בקשות המשך וכמות התביעות, וקבע כי אין בסמכות משרד הפטנטים האמריקאי לחוקק הגבלות אלה.
זאב פישר, עו"ד; דיקלה דיארי 2/4/2008

קניין רוחני כאינדיקטור לאיכות החברה וסיכוייה לגייס כספים ולהצליח
על הקשר שבין קניין רוחני, גיוס מקרנות הון סיכון והצלחת החברה (מה המחקרים אומרים?)
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 29/2/2008

80% מבקשות הפטנט המוגשות בישראל - לא של ישראלים
80% מבקשות הפטנט שהוגשו בישראל בשנה החולפת הוגשו על ידי מבקשים זרים, וזאת בעוד הממוצע העולמי עומד על 38%. ישראל היא, אם כן, יעד אטרקטיבי ביותר למבקשי פטנט בעולם.
זאב פישר, עו"ד 25/1/2008

פטנטים | מהפכה באירופה: European Patent Convention- EPC 2000
ה-2000 EPC מהווה את השינוי המשמעותי ביותר שנעשה בחוק הפטנטים האירופי מאז EPC 1973. ה- EPC הוא הבסיס המשפטי לקיומו של משרד הפטנטים האירופי (EPC) ולדיני הפטנטים האירופאים הנהוגים על ידי המשרד ובפניו. ה- EPC 2000משנה למעשה את האמנה המקורית משנת 1973 ואמור להיכנס לתוקף ב- 13 לדצמבר, 2007.
עו"ד זאב פישר, עו"ד יערה שושני, יעל אלגרט 3/12/2007

פטנטים- הקפאת תחולת הכללים החדשים של ה-USPTO
חברת GlaxoSmithKline הצליחה לשכנע את בית המשפט בווירג´יניה לעצור את ה-USPTO מליישם את כלליו החדשים השנויים במחלוקת אשר חלים על תביעות פטנטים (patent claims).
יעל אלגרט, אפלפלד זר פישר 14/11/2007

פטנטים | יפן | שינויים משמעותיים בחקיקת הפטנטים ביפן
החל מה-1 לאפריל 2007, נכנסו לתוקף שורה של שינויים חשובים בחקיקת הפטנטים ביפן. הרפורמה עוסקת בעיקר ב-Divisional patents, ובמדיניות חדשה לגבי תיקונים בבקשה.
זאב פישר, עו"ד 22/10/2007

פטנטים | אירופה | הסכם לונדון נחתם ואושרר - צעד דרמטי בדרך לפטנט אירופאי
אתמול בלילה, אישר הסנאט הצרפתי את הסכם לונדון, ההסכם החשוב ביותר בשנים האחרונות בנוגע לפטנטים אירופאיים.
זאב פישר, עו"ד 15/10/2007

פטנטים | זירוז בחינת הפטנט | זירוז בחינת פטנטים - יותר מהר, יותר יקר.
זאב פישר, עו"ד 9/10/2007

שינויים ניכרים בחקיקת הפטנטים האמריקאית
ב-1 לנובמבר, צפויים להיכנס לתוקף שורה של שינויים משמעותיים בפרוצדורת הגשת הבקשות לפטנט בארה"ב. חלק משינויים אלה יחולו, באופן חסר תקדים, רטרואקטיבית, וידרשו תיקונן של בקשות פטנט קיימות.
זאב פישר, עו"ד, AZF 24/9/2007

פטנטים - ארה"ב - החלטות "היום שאחרי KSR"
לאחרונה, ניתן בבית המשפט העליון האמריקאי פסק הדין החשוב בעניין KSR, אשר הרחיב משמעותית את שיקול הדעת של בוחן הפטנטים בבואו לקבוע כי המצאה מסוימת היא מובנת מאליה. זמן קצר לאחר פסק הדין, החלו לזרום החלטות אשר הסתמכו על פסק דין זה והחלו לצקת בו תוכן.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 7/8/2007

פטנטים - בקשות פרוביזוריות - האם הקיץ הקץ על הבקשות הפרוביזוריות?
בקשות פטנט פרוביזוריות הפכו בשנים האחרונות להליך פופולארי ביותר, אך בה בעת, נתקלו בביקורת עזה. פסק דין חדש מאפריל 2007 הגדיל באופן ניכר את הסיכון שבשימוש בבקשות פרוביזוריות. המאמר דן בבקשות פרוביזוריות לאור פסק הדין.
זאב פישר, עו"ד 24/7/2007

הגנה על רעיונות והמיתוס על Poor Man´s Patent
למרות השמועות הקיימות בשוק הישראלי, במצב החוקי הקיים אין דרך להגן על רעיונות. הרעיון הוא תמיד השלב הראשון בדרך להגנה, אבל הוא אינו מספיק על מנת לקבל הגנה.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר 26/10/2006

האם שיטה עסקית כשירה לרישום כפטנט?
בהחלטה החשובה ביותר שיצאה מרשם הפטנטים בשנים האחרונות, קבע הרשם קביעות ברורות לגבי היקף ההגנה בישראל על פטנטים בתוכנת מחשב, ולגבי פטנטים על שיטות עסקיות. מאמרו של אליהו ריכטר, מתמחה ברשם הפטנטים, מסכם את ההחלטה.
אלי ריכטר, ספטמבר 2006 26/9/2006

פטנטים כאסרטגיה עסקית
בשנים האחרונות, עלתה משמעותית המודעות של יזמים המובילים מיזמים טכנולוגיים לדאוג להגנה הולמת לקניינם הרוחני, בעיקר באמצעות רישום פטנטים על היישומים הטכנולוגיים המרכזיים העומדים ביסוד המיזם. למרבה הצער, בלא היכרות עמוקה עם עולם הפטנטים, השימוש אשר נעשה בכלי חזק זה הוא לעתים קרובות שימוש שגוי.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 17/8/2005

תביעה על הפרת פטנט – רק אחרי קבלת הפטנט!
בהחלטה שנתקבלה לאחרונה בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, הבהיר האחרון כי ניתן יהיה להגיש תביעה על הפרת פטנט רק לאחר קבלתו, וכי לא ניתן לעקוף כלל זה מכוח דיני עשיית עושר ולא במשפט.
זאב פישר, עו"ד 15/6/2005

הסמכות לדון בתוקפו של פטנט - סמכות מקבילה לרשם הפטנטים ולבית המשפט
בהחלטה אשר ניתנה לאחרונה, קבע רשם בית המשפט המחוזי בתל-אביב, כי לבית המשפט סמכות ליתן סעד הצהרתי כי פטנט מסוים הוא בטל.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 12/8/2004

בקשות פטנט פרוביזוריות (Provisional) – היתרונות והסכנות
בקשות פטנטים זמניות (Provisional Patent Applications) הינם הליך נפוץ הצובר פופולאריות גדלה והולכת. יזמים רבים אינם מודעים לסכנות שבהליך זה, ועל כך, בעיקר, המאמר.
אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים 25/4/2004

Patentability of Computer Programs
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

European Patent - Community Patent
www.irp-helpdesk.org 5/9/2003

Guide on patents
www.ipr-helpdesk.org 26/8/2003

רשיונות כפיה
המחוקק, בארץ, ובמקומות אחרים בעולם, ראה לנגד עיניו אפשרות של ניצול לרעה של זכות בעלות בפטנט, ולשם כך, כוללים חוקי פטנטים רבים, לרבות חוק הפטנטים הישראלי מנגנון של אפשרות לקבלת רשיון כפיה לייצור המצאה מסוימת המוגנת בפטנט, שלא על ידי בעליה, ושלא בהסכמתו.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 24/4/2003

בית המשפט העליון רומז: הלכת FESTO לא תחול במשפטי פטנטים בישראל (בשולי פסק הדין מיום 3.2.03 רע"א 9083/01 עוזיאל בריח ואח´ -נ- מאיר אבגנים ואח´ - כב´ השופט א´ ריבלין)
בית המשפט העליון נדרש לאחרונה לתת את דעתו לשאלה שעלתה בפסק הדין המפורסם בעניין FESTO, בו ניתנה לאחרונה החלטה של בית המשפט העליון האמריקני. הכותב הינו בא כוח המשיבים, ואחד מעורכי הפטנטים הותיקים בישראל.
דניאל פריימן, עורך דין ועורך פטנטים 6/2/2003

מה כולל פטנט?
כל בקשה לפטנט כוללת פרטים על המבקש (שמו ומענו), על הזכויות בהמצאה (לרבות שותפים, זכויות מעביד, וכו´), ופרטים על ההמצאה (שם ההמצאה, תיאור ושרטוטים, דרכי ביצוע ותביעות המגדירות את ההמצאה). המאמר מפרט ומסביר את משמעותם של החלקים השונים בבקשת פטנט, ומביא דוגמאות לניסוחם.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 7/11/2002

רישום פטנט בישראל - איך זה קורה?
המאמר מפרט וסוקר בהרחבה את ההליכים רישום הפטנט בישראל, החל מהגשת הבקשה, דרך בחינתה ע"י הרשם, קיבולה, פרסומה להתנגדויות - וכלה במתן הפטנט.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד אפלפלד זר 12/10/2002

על מה ניתן לרשום פטנט?
על מנת שהמצאה תיחשב כהמצאה כשירת פטנט, עליה לעמוד בתנאים הבאים: "אמצאה, בין שהיא מוצר או בין שהיא תהליך, בכל תחום טכנולוגי, שהיא חדשה, מועילה, ניתנת לשימוש תעשייתי ויש בה התקדמות המצאתית".
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 22/7/2002

המצאות שירות: מתי יהיו הזכויות בהמצאה שייכות למעביד?
שאלת הבעלות על המצאה אשר אליה הגיע אדם תוך כדי עבודתו במקום מסוים, עולה לעתים קרובות. האם הבעלות היא של אותו אדם? האם של מעבידו? מתי חייב העובד לגלות על ההמצאה למעבידו? האם חובות העובד פוקעות עם עזיבתו את מקום העבודה? האם שונות החובות והזכויות של עובד במפעל פרטי ושל עובד מדינה? שאלות רבות אלה ואחרות נידונות במאמר.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד אפלפלד זר 17/7/2002

רישום פטנטים והאופציה הבינלאומית
הליך הרישום של פטנט מתחיל בהגשת בקשה לפטנט. המאמר מפרט את השלבים שעוברת בקשת פטנט מרגע הגשתה ועד רגע הירשמה כפטנט, תוך התייחסות לאמנות בינלאומיות המאפשרות הגשת בקשה בינלאומית לפטנט.
יורם זר, עו"ד ועורך פטנטים, משרד עו"ד אפלפלד זר 5/5/2002

סריקת פטנטים - עשה זאת בעצמך!
הצעד הראשון טרם כניסה להליך של רישום פטנט ומסחור הרעיון הוא ביצוע סריקה במאגרי הפטנטים השונים ברחבי העולם על מנת לבדוק האם רעיון דומה קיים כבר. איך תדע/י כיצד יש לבצע חיפוש כזה? הכל במאמר שלפניך.
צוות פטנטים.קום 14/1/2002

האם ניתן לרשום פטנט על תוכנה?
שאלה סבוכה ושנויה במחלוקת בעולם הפטנטים היא שאלת הפטנטביליות של תוכנות. מדינות שונות בחרו להגן באופן שונה על מוצרי תוכנה, ארה"ב בחרה בהגנת פטנט על מרבית התוכנות, בעוד שבאירופה ובישראל ההגנה המתאימה היא הגנת זכויות היוצרים, ואילו הגנת הפטנט על מוצרי תוכנה היא צרה עד מאוד.
יורם זר, עורך דין ועורך פטנטים, משרד עו"ד אפלפלד זר 14/1/2002

רישוי פטנטים טכנולוגיים בתעשיית המחשבים והתקשרות
בעשרה באוקטובר התקיים בג´נבה מפגש שולחן עגול, ביוזמת איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (סוכנות האו"ם העוסקת בתקינה בינלאומית בתחום התקשורת האלקטרונית ובה חברות מרבית מדינות העולם, וחברות הטכנולוגייה המובילות). בין המשתתפות אפל, גוגל, מיקרוסופט, מטוטרולה אריקסון ונוקיה.
צוות פטנטים.קום 18/10/2012

חברת אפל הגנה על אופן שחרור האיפון מנעילה
חברת אפל קיבלה פטנט על אופן שחרור הסמארטפון מנעילה.
צוות פטנטים.קום 15/11/2011

השינויים בחוק הפטנטים האמריקאי- כתבה שנייה בסדרה
ביום שישי ה-16 בספטמבר 2011, חתם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על ה- America Invents Act חוק המשנה את שיטת הפטנטים האמריקאית באופן משמעותי.מאמר שני בסידרת העדכונים החדשים בחוק הפטנטים באתר פטנטים.קום.
צוות פטנטים.קום 4/10/2011

רפורמת חוק הפטנטים נכנסה לתוקף - USPTO
שינוי הסטורי בחוק שיטת הפטנטים האמריקאית. שינוי בגובה אגרות, אפשרויות נוספות, מתן קדימות לפטנטים המוגשים באופן אלקטרוני והשפעות משמעותיות חדשות שייושמו בתוך שנה וחצי.
צוות פטנטים.קום 19/9/2011

דו"ח בקשות פטנטים לשנת 2010
מתוך דו"ח רשות הפטנטים הישראלית לשנת 2010, תמצית הגשות הפטנטים בישראל לשנת 2010.
פטנטים.קום 15/8/2011

ישראל מצטרפת לתוכנית PPH
חדשות טובות לממציאים ישראלים, תוכנית PPH - Patent Prosecution Highway מצויינת לישראלים הממציאים.
צוות פטנטים.קום 15/8/2011

בית המשפט העליון קובע כי לא ניתן למנוע שימוש בהמצאה בטרם הוענק הפטנט גם אם הוא קובל ונמצא בשלב ההתנגדויות
ביום חמישי האחרון, בית המשפט העליון בפסק דין עקרוני קבע כי בתקופת הביניים שבין פרסום קיבול בקשת הפטנט ועד להחלטת הרשם בבקשה, אין בידי בעל האמצאה זכות קניינית באמצאה. זכותו הקניינית מתגבשת רק עם הענקת הפטנט, ככל שהרשם החליט להעניקו בעקבות הכרעה בהתנגדויות.
מערכת פטנטים.קום 22/5/2011

רישום פטנט מזורז
משרדי הפטנטים של אוסטרליה קנדה ובריטניה הגיעו לאחרונה להסכם שיתוף פעולה בתהליך הבחינה של פטנטים. ההסכם שידוע כ "הסכם קבוצת ונקובר" תומך בהאצת תהליך רישום הפטנטים ע"י ייעול התהליכים שהחלו באמנות הקיימות של Patent Prosecution Highways (PPH).
יורם זר עורך פטנטים 18/9/2010

חברת סוני נתבעת של הפרת פטנט
חברת יונילוק הגישה תביעה להפרת פטנטים נגד מספר חברות מובילות ביניהם חברת סוני ,חברת התוכנה בורלנד וחברת אבטחת המידע מקאפי. הפטנט העיקרי אליו מתייחסת התביעה הוא פטנט אמריקאי מספר 5,490,216
יורם זר, עורך פטנטים 10/8/2010

פורד הגיע לפשרה בתביעת הפרת פטנטים
חברת פורד מטורוס הגיע להסכם פשרה עם חברת פייס אשר תבעה את חברת פורד מוטורס על הפרת פטנט אמריקאי של מנוע רכב היברידי.
יורם זר עורך פטנטים 18/7/2010

זירוז פטנטים בבריטניה על סמך דו"ח חיפוש חיובי של ה- PCT
החל מה- 28 למאי, 2010, ניתן לזרז בקשות פטנט שהוגשו בשלב הלאומי בבריטניה על סמך דו"ח חיפוש של ארגון ה- PCT אשר קובע כי בבקשות אלה חדשנות והתקדמות המצאתית.
עו"ד זאב פישר, פישר וילר ג´ונס 26/6/2010

פטנטים | אמנות בינלאומיות | תוכנית פיילוט להקדמת בחינה על סמך חיפוש או בחינה בינלאומיים
תוכנית פיילוט להאצת בחינה באירופה, ארה"ב ויפן נכנסת מחר לתוקף.
אופיר טל 28/1/2010

פטנטים | בקשות "ירוקות"
רשם הפטנטים הורה על בחינה מזורזת של בקשות "ירוקות"
אופיר טל 14/12/2009

תאילנד מצטרפת לאמנת ה- PCT
תאילנד תצטרף לאמנת ה-PCT החל מיום 24 בדצמבר 2009.
זאב פישר, עו"ד 17/10/2009

בריטניה ממשיכה לצעוד לעוד PPHים
בכנס של ה- CIPA (ארגון עורכי הפטנטים של בריטניה) הודיע המנהל של משרד הפטנטים הבריטי כי בכוונת בריטניה להמשיך ולחתום על הסכמי PPH עם מדינות נוספות, וכי היא נמצאת במגעים עם אוסטרליה וקנדה לחתימה על הסכמים כאלה.
עו"ד זאב פישר 10/10/2009

ארה"ב | פטנטים | בית המשפט הפדראלי לערעורים ידון בהרכב מלא בכללי התביעות ובקשות ההמשך
בית המשפט הפדראלי לערעורים הסכים לדון במותב מלא בעניין Tafas V. Doll. טיעוני הצדדים יוגשו בתוך כחודשיים.
זאב פישר, עו"ד 15/7/2009

אפל תשלם 19 מיליון דולר לחברת אופטי בגין הפרת פטנט
חברת אפל תשלם לחברה קטנה מפאלו אלטו בארה"ב 19 מיליון דולר בגין הפרת פטנט.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 25/4/2009

רשות הפטנטים פרסמה את תקופת ההמתנה לפני בחינה (דו"ח מצב בחינות)
רשות הפטנטים דיווחה היום (23 באפריל 2009) לעורכי הפטנטים אודות דו"ח מצב הבחינות, ממנו ניתן ללמוד אודות תקופות ההמתנה לבחינה של פטנטים בישראל לפי קבוצות נושא.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 23/4/2009

רפורמת הפטנטים בארה"ב ממשיכה לזוז
רפורמת הפטנטים בארה"ב עברה עוד משוכה - ועדת הרשות השופטת בסנאט.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 13/4/2009

מיקרוסופט תשלם 388 מיליון דולר בגין הפרת פטנט של חברה המפתחת תוכנה להגנה על פטנטים
חבר המושבעים ברוד איילנד ארה"ב פסק פיצויים בגובה 388 מיליון דולר לחברת Uniloc Inc אשר עוסק במלחמה בפיראטיות, בין היתר בהגנה על פטנטים.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 9/4/2009

פטנטים | מזל טוב (?) למיקרוסופט
הפטנט ה-10,000 של מיקרוסופט.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 3/4/2009

פטנטים | הפרה | TOMTOM תשלם תמלוגים ל-MICROSOFT כחלק מהסכם פשרה
יצרנית מכשירי הניווט TOMTOM הסכימה לשלם תמלוגים בגין השימוש בפטנטים של מיקרוספוט וכן אישרה למיקרוסופט להשתמש בפטנטים של TOMTOM ללא תשלום תמלוגים.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 3/4/2009

פטנטים | מכירות פטנטים פומביות
מכירות פטנטים פומביות ב ocean tomo הכניסו קרוב לעשרים מיליון דולר ב 2008.
אופיר טל 1/4/2009

Israel Patent Renewal - Relevant Provisions from Regulations
Relevant provisions of the Israel Patent Regulations relating to renewals
Zeev Fisher, Adv., Partner 17/2/2009

הגלובליזציה מובילה - הצלחה מתמשכת לתוכניות ה-"Patent Prosecution Highways" (PPH)
משרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי (USPTO) החל בשנת ניסיון להליך ה-PPH עם משרד הקניין הרוחני בסינגפור (IPOS).
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 16/2/2009

Israel Patent Opposition - Filing Notices and Evidence
Relevant Provision of the Israeli Patent Regulations Relating to Opposition For A Patent.
Zeev Fisher, Adv., Partner 14/2/2009

פטנטים | משרד הפטנטים בעזה חזר לעבוד
ואנו נוסיף - בינתיים.
זאב פישר, עו"ד 3/2/2009

פטנטים | זירוז פטנטים | תוכנית ה-PPH בין ארה"ב וקוריאה הופכת לקבועה
משרד הפטנטים האמריקאי (ה-USPTO) והקוריאני (ה-KIPO) הודיעו ב-28 לינואר 2009, כי תוכנית ה-PPH בין המשרדים אשר הייתה עד לאותו מועד בגדר תוכנית Pilot הופכת לתוכנית קבועה.
זאב פישר, עו"ד 1/2/2009

ארה"ב | בית המשפט העליון מתבקש לבחון את שאלת הפטנטביליות של שיטות עסקיות
לפני כשלושה חודשים, דיווחנו כאן על החלטת בית המשפט הפדראלי לערעורים לצמצם באופן דרסטי את הפטנטים על שיטות עסקיות. כעת, הוגשה על ההחלטה בקשת רשות ערעור.
זאב פישר, עו"ד 29/1/2009

Israel Patent Acceleration - how to speed up the patent examination in Israel?
This article briefly reviews ways for accelerating a patent application in Israel, according to the Israeli law, and the the commissioner rules.
Zeev Fisher, Adv., Partner 23/1/2009

Israel Trademark Opposition - Relevant provisions of the Israeli Trademark Law (Ordinance)
Note: The parts quoted below are parts of the official Israeli PTO translation. However, in any case this translation differs from the original Hebrew text, the later will prevail. (Italics indicate Madrid amendment)
Formal Translation 23/1/2009

פיתוח ישראלי: מערכת ממוחשבת לנטילת תרופות
קישור ידיעה ב-Ynet על לקוחות שלנו, המפתחים מוצר המסמן למטופל אילו גלולות ליטול, מתריע בפני נטילה שגויה ומפעיל מוקד רפואי המפקח על נטילה נכונה של התרופות.
ד"ר איתי גל, Ynet 20/1/2009

פטנטים | ישראל | מאגר הפטנטים הישראלי עלה לרשת
באתר רשם הפטנטים במשרד המשפטים ניתן כעת לחפש במאגר הפטנטים ולצפות בבקשות השמורות בו.
אופיר טל 26/11/2008

פטנטים | ארה"ב, דנמרק | משרד הפטנטים האמריקאי והדני חותמים הסכם שיתוף פעולה לזירוז בקשות פטנט
משרד הפטנטים האמריקאי (ה-USPTO) והדני הודיעו על חתימת הסכם שיתוף פעולה ביניהם לזירוז בקשות פטנט.
זאב פישר, עו"ד 24/11/2008

פטנטים | בריטניה | החלטה נוספת מאשרת כי בבריטניה יתקבלו פטנטים על תוכנה
ההחלטה של בית המשפט לערעורים בבריטניה בעניין Symbian אישרה כי המצב המשפטי בבריטניה בנוגע לפטנטים בתוכנה דומה באופן בסיסי למצב המשפטי באיחוד האירופי.
זאב פישר, עו"ד 11/10/2008

בקשות פטנט תלויות ועומדות בארגנטינה שלא נתמכו בהצהרה בשבועה תזנחנה!
בקשות פטנט תלויות ועומדות בארגנטינה שהוגשו לפני ה-1.1.08 ואשר לא נתמכו לצורך דין הקדימה בהצהרה בשבועה עד ה-16.10.08 תזנחנה.
שירה מרקוביץ, משרד עו"ד אפלפלד זר פישר 14/9/2008

בקשה להארכת מועד להארכת תקופת ההגנה לפטנט מס´ 112081
רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר 14/9/2008

חוזר רשם מ.נ. 63 - תביעות אומניבוס
החוזר דן בכשירותן של תביעות אומניבוס בפטנטים בישראל.
ד"ר מאיר נועם, רשם הפטנטים וסימני המסחר 28/8/2008

רשם הפטנטים האמריקאי מודיע - אם נזכה בערעור, הכללים לא יחולו רטרואקטיבית
רשם הפטנטים האמריקאי (ה-USPTO) הודיע כי גם אם יתקבל ערעורו בנוגע להחלטה להטיל צו מניעה קבוע המבטל את הכללים אותם רצה להחיל בנוגע לכמות התביעות, בקשות ההמשך והבקשות להמשך בחינה, הכללים לא יחולו רטרואקטיבית. זאת בשונה מהכוונה המקורית להחיל את הכללים רטרואקטיבית.
זאב פישר, עו"ד 16/8/2008

פטנטים | ארה"ב | כללים חדשים בנוגע לסמכות עורכי פטנטים בארה"ב
משרד רשם הפטנטים ארה"ב קבע כללים חדשים בנוגע להיקף סמכותם של עורכי פטנטים.
זאב פישר, עו"ד 15/8/2008

פטנטים | טייוואן | רשיון בכפיה בטייוואן
בית המשפט בטייוואן הפך במרץ השנה את החלטת רשם הפטנטים הטייוואני להעניק רשיון בכפיה לשימוש בחמישה פטנטים של פיליפס.
ד"ר אופיר טל, אפלפלד זר פישר 16/7/2008

הוראות מעבר להפעלת חוזר מ.נ. 62 - המועד להגשת בקשות חלוקה
רשות הפטנטים 16/6/2008

הנדון: עדכונים בנוגע לבקשות ה- PCT
ושוב, עליית אגרות של ה-PCT... הפעם, ב-1 ליולי.
הודעה מרשות הפטנטים 5/6/2008

חוזר רשם מ.נ. 62 - המועד להגשת בקשות חלוקה
פורסם על ידי רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר 5/6/2008

הרחבות נוספות לתוכניות "Patent Prosecution Highway"
בעקבות הצלחת תוכניות "Patent Prosecution Highway" נחתמו הסכמים נוספים.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 29/4/2008

נושמים לרווחה: ביהמ"ש ביטל סופית את הרפורמה בפטנטים בארה"ב
בעקבות הרפורמה שבוטלה, הליך רישום הפטנט היה צפוי להתייקר פי שניים הביטול אושר לאחר 4 חודשים של דיון ציבורי ויותר מ-500 התנגדויות לשינוי. עו"ד זאב פישר ודיקלה דיארי מאפלפלד זר פישר: "מדובר בחדשות מרעישות".
נועם שרביט, גלובס 22/4/2008

סימני מסחר | גילוי מסמכים בהליך התנגדות | נדחתה בקשת גילוי מסמכים שהוגשה מטעם חברת טבע
חברת טבע לא עמדה בדרישות הפרוצדוראליות הנוגעת להליך גילוי מסמכים ואף לא הראתה טעם לסטייה מדרישות אלו ולכן, דחה רשם הפטנטים את בקשתה.
שירה מרקוביץ, משרד עו"ד אפלפלד זר פישר 8/4/2008

PCT ISRAEL | NATIONAL PHASE ISRAEL | Notes for PCT Applicants Entering National Phase in Israel
6/1/2003
Israel Commissioner of Patents and Trademarks 8/4/2008

אנחנו קונים פטנטים!
משרדנו רוכש, מעת לעת, פטנטים אמריקאים רשומים בעלי פוטנציאלי מסחור. להמשך ->
זאב פישר, עו"ד, אפלפלד זר פישר 10/3/2008

תשלומי מניעה כהפרת חוקי ההגבלים העסקיים
טענה זו הועלתה ע"י 4 אגודות צרכנות אמריקאיות: AARP, Consumer Federation of America, Prescription Access Litigation, Public Patent Foundation בחוות דעת מקצועית שהגישו כ"ידידי בית המשפט" בתיק הדן בנושאי הגבלים עסקיים (Anti-trust) נגד חברת BAYER וחברות נוספות בבית המשפט הפדראלי לערעורים בארה"ב (CAFC).
ד"ר אופיר טל ועמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 10/3/2008

הסינים מתקנים את חוק הפטנטים בפעם השלישית
הסינים עומדים לתקן את חוק הפטנטים, בפעם השלישית מאז כניסת החוק לתוקף ב-1984. התיקונים המוצעים מטרידים כמה מהחברות הגדולות בשוק הגלובאלי.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 5/3/2008

מלחמת הסטנטים
דר´ ברוס זעפרן זכה במשפט פיצויים בסכום של 432 מיליון דולר בגין הפרת פטנט אמריקאי.
ד"ר אופיר טל, אפלפלד זר פישר 2/3/2008

מהפיכה בדיני הפטנטים באירופה - מיום ה´ הבא
אמנת הפטנטים 2000 תיכנס לתוקף בשבוע הבא ותנהיג נהלים מהפכניים לבדיקת הפטנטים ביבשת, ובכללם אפשרות להגיש בקשת פטנט לא גמורה. פורסם באתר החדשות NFC.
משה ריינפלד, NFC 5/12/2007

נורווגיה מצטרפת ל-EPC
ב-1 בינואר 2008 נורווגיה מצטרפת כחברה ה-33 ב-European Patent Organization.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 4/12/2007

פטנטים-התנגדות לתיקון פירוט - נדחתה התנגדותה של חברת שרין טכנולוגיות בע"מ לתיקון פירוט פטנט של חברת Lazare Kaplan International. Inc.
נדחתה התנגדותה של חברת שרין טכנולוגיות בע"מ לתיקון פירוט פטנט של חברת Lazare Kaplan International. Inc.
יעל אלגרט, אפלפלד זר פישר 29/11/2007

פטנטים | נטל השכנוע | נדחתה התנגדותה של חברת אוניפארם בע"מ לרישום פטנט של Eli Lilly and Company
נטל השכנוע בהליכי התנגדות לרישום פטנט מוטל על מבקש הרישום. יחד עם זאת, במקרים מסוימים נטל הבאת הראיות עובר לשכמו של המתנגד, בייחוד כאשר המתנגד טוען כי קיומם של פרסומים קודמים שוללים את דרישת ההתקדמות ההמצאתית.
יעל אלגרט, אפלפלד זר פישר 30/10/2007

Patents in Israel | Notes for applicants from overseas for patents in Israel (non-international applications)
January 6, 2003
Israel Commissioner of Patents and Trademarks 30/10/2007

פטנטים | הארכת מועד כניסה לשלב הלאומי | הגשת בקשה לפטנט על ידי עובדים אינה עילה מספקת
בית המשפט בישראל קבע כי חברה אשר שניים מעובדיה הגישו, שלא כדין, בקשת בכורה ברוסיה, וכאשר גילתה זאת הגישה, באיחור, בקשה בישראל - לא תוכל לקבל הארכת מועד לכניסה לשלב הלאומי.
זאב פישר, עו"ד 19/10/2007

פטנטים | הפרה | גוגל נתבעת על הפרת פטנט, בפעם החמישית ב-2007
חברת בשם Illinois Computer Research הגישה תביעה בגין הפרת פטנט נגד גוגל. זוהי תביעת הפטנטים החמישית שהוגשה נגד גוגל השנה.
זאב פישר, עו"ד, אפלפלד זר פישר 9/10/2007

הצלחה לתוכניות "Patent Prosecution Highway"
תוכנית "Patent Prosecution Highway" מאפשרת לזרז אל מחוץ לתור ההמתנה פטנטים שהתקבלו במדינה חברה. כך לדוגמא בעל בקשת פטנט שהתביעות בבקשתו הוגדרו כפטנטביליות בארה"ב יכול לבקש את זירוז הבחינה ביפן.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 9/8/2007

לא ניתן להחיות בקשה שהוגשה בשלב הלאומי באיחור "בלי כוונה" (האיחור חייב להיות "בלתי נמנע")
בעקבות החלטה בעניין Aristocrat Technologies Australia (ATA) v. International Gaming Technologies (IGT) (N.D.Cal. 2007).
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 7/8/2007

נרשם הפטנט הראשון על שיטה עסקית באמצעות המסלול המואץ
רשות הפטנטים האמריקאית (USPTO) מאפשרת להגיש בקשות באמצעות מסלול בחינה מואץ. ב-31 ביולי 2007 התקבלה הבקשה הראשונה בתחום ה- Business Method באמצעות המסלול המואץ.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 7/8/2007

חברת וריזון זכתה בתביעה על הפרת פטנטים בתחום ה- VOIP
חברת וריזון זכתה ב- 58 מיליון דולר בתביעה כנגד ספקית שירותי טלפונית אינטרנט. ייתכן כי השימוש בטכונולוגיה המוגנת על ידי הפטנטים תאסר לגמרי על הנתבעת.
עיבל אלדמע, M.A, אפלפלד-זר-פישר 11/3/2007

נרשם הפטנט הראשון על שיטה עסקית באמצעות המסלול המואץ
רשות הפטנטים האמריקאית (USPTO) מאפשרת להגיש בקשות באמצעות מסלול בחינה מואץ. ב-31 ביולי 2007 התקבלה הבקשה הראשונה בתחום ה- Business Method באמצעות המסלול המואץ.
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 26/10/2006

Sandisk נתבעת על הפרת פטנטים הנוגעים ל- MP3
נדבך נוסף במאבק המשפטי המתמשך בין חברת Sandisk, יצרנית נגני MP3, וחברת Sisvel המחזיקה בבעלותה את הפטנטים על טכנולוגית כיווץ קבצים זו.
עיבל אלדמע, M.A, אפלפלד-זר 18/9/2006

טעות עורך פטנטים אינה בהכרח עילה מוצדקת להארכת מועד שפקע
רשם הפטנטים דחה בקשת חברה להארכת מועד כניסה לשלב הלאומי של PCT בשל טעות של עורך פטנטים.
עיבל אלדמע, M.A, אפלפלד-זר 23/8/2006

חברת פייזר נתבעת על הפרת פטנטים
חברת Novo Nordisk טוענת שפיתוח של חברת Pfizer מפר מספר פטנטים בבעלותה.
עיבל אלדמע, M.A, אפלפלד זר 3/8/2006

בית משפט: מיקרוסופט תשלם פיצויים עקב פיראטיות
Ynet: חבר מושבעים בבית משפט בטקסס קבע כי מיקרוסופט הפרה פטנטים של דיוויד קולווין בטכנולוגיה האנטי פיראטית שלה. מיקרוסופט: הטכנולוגיה שלנו פותחה קודם
קישור ל-Ynet 24/4/2006

Chief patent officer announces the establishment of "Israeli Patent Authority"
The new authority will enjoy greater independence.
Zeev Fisher, Adv. 24/3/2006

הודעה על הקמת רשות פטנטים
ביום ראשון ה-5 למרץ 2006, הודיע רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, ד"ר מאיר נועם, כי בישיבת ממשלה שהתקיימה באותו הבוקר הוחלט על הקמת "רשות הפטנטים".
אייל שילון, LLB., צוות אפלפלד זר 7/3/2006

דרך יעילה ואטרקטיבית להשגת פטנט בסינגפור
החל משנה זו, ניתן לקבל בקשות בינלאומיות עם תאריך הגשה רשמי החל ב 1 ביולי 2004 בנוגע לכניסה לשלב לאומי בסינגפור לפי פרק 1 או פרק 2 לאמנת ה - Pct.
רועי טל, .LLB, צוות אפלפלד זר 13/2/2006

ביטול פטנט על תצוגת אתרי אינטרנט מוקטנים במנועי חיפוש
בהחלטה שניתנה לאחרונה על ידי כב´ הפוסק בקניין רוחני, נח שלו שלומוביץ, נקבע, כי הפטנט "שיטה ותצוגה הכוללת רשימת אתרי אינטרנט" יבוטל לאלתר.
רועי טל, LLB. צוות אפלפלד זר 5/1/2006

שיתוף פעולה חדש בין משרדי הפטנטים של ארה"ב וקוריאה
ה - USPTO, משרד הפטנטים האמריקאי ו - KIPO, משרד הפטנטים הקוריאני, הודיעו על הסכם לשיתוף פעולה, לפיו KIPO תהווה גורם נוסף ומקביל בסמכויותיו ל - USPTO בכל הנוגע להגשות תחת אמנת ה -PCT (Patent Cooperation Treaty).
רועי טל, .LL.B, צוות אפלפלד זר 5/1/2006

"Google” Vs. “Patent Troll”
"טרול פטנטים" (“Patent Trolls”) זהו הכינוי הרווח בקרב חברות ההיי-טק והעוסקים בקניין רוחני, לעו"ד ומשקיעים אשר משתלטים או רוכשים במחיר נמוך פטנטים אשר ניתנו לחברות כושלות בשוגג. משהפכו לבעלי הפטנט יכולים הטרולים לאיים בהשבתת חלק גדול מתעשיית המחשבים באמצעות צווי בימ"ש, זאת גם במידה והפטנט ניתן על מאפיין מינורי.
רועי טל, .LL.B, צוות אפלפלד זר 30/6/2005

יועץ מדעי לפי חוק הפטנטים רשאי לייעץ לבית המשפט, ובית המשפט רשאי להסתמך על עצתו
ההחלטה בבית המשפט בעניין קמטק נ´ אורבוטק קבעה את גבולות שיקול הדעת של בית המשפט בבואו לאמץ את מסקנתו של יועץ מדעי.
זאב פישר, עו"ד 2/6/2005

Microsoft, Dell, HP, Intel, Apple ו Netgear מתכוננות למאבק על פטנט אלחוטי
חלק מחברות טכנולוגיות המידע הגדולות בעולם נמצאות במסלול התנגשות עם מחלקת המחקר המדעי של ממשלת אוסטרליה עקב פטנט הנוגע לרשתות מקומיות אלחוטיות.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 22/5/2005

נפסקו 128 מיליון דולר בתביעה על הפרת פטנט
חבר מושבעים בארה"ב הורה לחברה סלולרית המספקת שירותים בתשלום מראש ו 4 ספקיות תקשורת סלולרית לשלם 128 מיליון דולרים עבור הנזקים שנגרמו לחברה בעלת פטנט הנוגע לטכנולוגיה ולמערכות המספקות שירותים בתשלום מראש
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 22/5/2005

סוני נקנסה בכ 90 מיליון דולר ובנוסף נאסר עליה לשווק את הפלייסטישן בשוק האמריקאי
Sony Computer Entertainment הודיעה כי היא נקנסה ב-90 מיליון דולר ונאסר עליה לשווק בארה"ב את אחד ממוצרי הדגל שלה, הפלייסטישן, עקב הפרה לכאורה של זכויות הפטנט של חברת Immersion האמריקאית.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 31/3/2005

מיקרוסופט תשלם 60 מיליון דולר בשל הפרת פטנט
לאחרונה התמודדה מיקרוסופט עם תביעה של חברת Burst.com שבגינה תשלם מיקרוסופט 60 מיליון דולר עבור הפרת פטנט והפרה של דיני התחרות.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 31/3/2005

חברות יפניות מגישות יותר פטנטים בסין מחברות אמריקניות
חברות יפניות הגישו כמעט פי שתיים בקשות פטנטים בסין מאשר חברות אמריקאיות.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 3/9/2004

מייקרוסופט משנה את אסטרטגיית הפטנטים שלה
ענקית התוכנה מייקרוסופט הצהירה שתגדיל את כמות בקשות הפטנטים שלה ב-50 אחוזים בשנת הכספים הקרובה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 3/9/2004

מייקרוסופט שוב משלמת
במסגרת סכסוך בין מייקרוסופט לבין חברת אינטר-טראסט, הודיעה לאחרונה מייקרוסופט על הסכמתה לשלם 440 מיליון דולר בתמורה לרישיון מקיף לשימוש בפטנטים של חברת אינטר-טראסט.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 29/5/2004

בקשות אלקטרוניות – מעתה גם בסין
החל מחודש מרץ 2004, ניתן להגיש בקשות פטנט באופן אלקטרוני גם בסין, באמצעות אתר משרד הקניין הרוחני הסיני.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 18/4/2004

השד הסיני מתעורר - עליה ניכרת בהגשת פטנטים בסין
משרד רשם הפטנטים בשנחאי קיבל בשנת 2003 יום מ-60 בקשות ביום, עליה של 12% ביחס לשנה שעברה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 5/3/2004

פסיקה מפתיעה על זכויות עובד בהמצאתו ביפן
בית משפט מחוזי יפני פסק לאחרונה פיצוי לממציא אשר עבד בעבר בחברה העוסקת בהנדסה כימית, בגובה של 20,000,000,000 ין יפני, שהם כ-190 מיליון דולר, אף על פי שהמציא את ההמצאה בתקופת עבודתו בחברה ועקב עבודתו זו, וקיבל מן החברה תמריץ כספי על כך.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 3/2/2004

Eolas מנצחת את מייקרוסופט בסיבוב נוסף
שופט פדראלי דחה לפני כשבוע בקשה של מייקרוסופט למשפט חוזר, בעקבות הפסדה המפורסם במשפט נגד Eolas technologies בגין הפרת פטנט.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 23/1/2004

IBM שוב במקום הראשון במספר הפטנטים
חברת IBM ניצבת גם השנה במקום הראשון במספר הפטנטים אשר קיבלה השנה, זה השנה ה-11 ברציפות.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 17/1/2004

הקונגרס בארה"ב החליט – פטנט על אורגניזם של אדם – אסור!
בהצבעה שנערכה לאחרונה, החליט הקונגרס בארה"ב כי לא ניתן יהיה לרשום פטנט על אורגניזמים או חלקי אורגניזמים מגוף האדם.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 24/12/2003

טוב להיות מייקרוסופט
בעקבות פסק הדין אשר ניתן באוגוסט, לפיו תשלם חברת מייקרוסופט 521 מיליון דולרים לחברת Eolas Technologies בגין הפרת פטנט (ניתן למצוא את הידיעה על פסק הדין בחיפוש באתר), הודיע משרד רשם הפטנטים האמריקאי כי יבחן שוב את הפטנט של Eolas.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 24/12/2003

עלייה חדה ברישום פטנטים בביוטכנולוגיה
כמות בקשות הפטנטים בתחומי הביוטכנולוגיה עלתה ב-32% ב-7 השנים האחרונות, בהתאם למחקר של הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 13/12/2003

הפרלמנט האירופי מצביע בעד הגבלת הפטנטים על תוכנה
ב- 24 לספטמבר 2003, התכנס הפרלמנט האירופי בבריסל, וביצע שינויים מקיפים בחוק המוצע הנוגע להגנת פטנט על תוכנה, והכל תקופה לא ארוכה לאחר שהמועצה האירופית הצליחה, סוף סוף, להגיע להסכמה בדבר הצעת החוק.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 14/11/2003

ייבחן תוקפו של פטנט על תרופה לאיידס
יצרנית התרופות הענקית GlaxoSmithKline תעמוד בקרוב בפני התקפה על תוקף פטנט שלה, בעקבות אישור שקיבל ארגון האיידס הגדול בארה"ב, The AIDS Healthcare Foundation, להגיש בקשה לביטול הפטנט של החברה על תרופה לאיידס הקרויה AZT.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 1/11/2003

מי צריך קונדום מזמר?
מאמר מעניין מ-Ynet על פטנטים.
Ynet 29/10/2003

פטנט על ביצוע עסקאות באינטרנט נתקבל באוסטרליה – אך אכיפתו עדיין חסומה
החברה האמריקאית "די.אי.טכנולוגיות" הגישה בקשת פטנט באוסטרליה על תשתית טכנולוגית, המאפשרת עיצוב תוכנות, שיאפשרו, בתורן, ביצוע עסקאות בינלאומיות דרך האינטרנט.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 9/9/2003

הגשת בקשות פטנטים בתחום המדע ותקשורת - בסימן עליה
דו"ח חדש מראה שכמות בקשות הפטנטים בתחום טכנולוגיית המידע באירופה יותר מהכפילה את עצמה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 7/9/2003

האיחוד האירופי תובע שמונה מדינות
שמונה מדינות החברות באיחוד האירופי נתבעות כעת על ידי האיחוד האירופי בשל אי יישום של דירקטיבת האיחוד לעניין הגנה על המצאות בתחום הביוטכנולוגיה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 3/9/2003

התחלה טובה להליך המזורז לדיון בסכסוכי פטנטים באנגליה
תיק הפטנטים הראשון אשר נשמע תחת הפרוצדורה המהירה החדשה באנגליה, הוכרז כהצלחה על ידי השופט אשר ישב בדין.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 3/9/2003

רשם הפטנטים האמריקאי עושה צעד נוסף לעבר עתיד אלקטרוני
רשם הפטנטים יסרוק את כל הבקשות לפטנטים, כחלק מן התוכנית להעביר את כל ההגשות למדיום זה. תהליך סריקת כל הבקשות צפוי לארוך כ- 15 חודשים, בקצב של 3 מליון בקשות לחודש.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 28/8/2003

ארה"ב מרככת את עמדתה בנוגע לפטנטים על תרופות
ארה"ב, כך נראה, מרככת את עמדתה בנוגע למתן גישה למדינות מתפתחות לתרופות מוגנות בפטנט, במחירים סבירים.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 22/8/2003

החוק לפטנט על תוכנה באירופה מקבל אישור
לאחר תקופה ממושכת של התנצחויות פוליטיות, האיחוד האירופי עושה צעד נוסף לעבר חוק של האיחוד המסדיר את סוגיית הפטנטים על תוכנה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 20/8/2003

מייקרוסופט תשלם 521 מיליון דולר (!!!) פיצויים על הפרת פטנט
בפסק דין שניתן לאחרונה, נקבע כי חברת מייקרוסופט תשלם 521 מיליון דולר לחברת סטארט-אפ בשם איאולס טכנולוג´יס, בגין הפרת פטנטים של איאולס.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 16/8/2003

eBay תשלם 35 מיליון דולר פיצויים על הפרת פטנט
בית המכירות הפומביות הגדול ביותר באינטרנט ישלם שלושים וחמשה מיליון דולר פיצויים בגין הפרת שלושה פטנטים של חברה אמריקנית.
אפלפלדר זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 2/8/2003

משרד הפטנטים בבגדד חוזר לעבוד
לפני כחודש, חידש משרד הפטנטים העיראקי את פעילותו, וכיום, ניתן, שוב, להגיש בקשות לפטנטים וסימני מסחר בעיראק.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 14/7/2003

תשלום ההוצאות הגדול ביותר בהסטוריה של משפטי הפטנטים
בית משפט לערעורים פדראלי אישר לאחרונה החלטה של ערכאה נמוכה יותר, לשלם הוצאות משפט של עשרים וחמשה מליוני דולרים לבעל דין, הסכום הגדול ביותר ששולם אי פעם.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 29/6/2003

תוקפו של פטנט על תרופה לאיידס צפוי להיבחן
ארגון האיידס הגדול בארה"ב הגיש תלונה כנגד ענק תרופות, תוך שהוא טוען טענות מתחום ההגבלים העסקיים. בעבר נדחו טענות דומות.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 29/6/2003

אנגליה מבהירה את מדינויותה בנוגע לשיבוט
למרות מהלכים באירופה לאסור על שיבוט, הבהיר רשם הפטנטים הבריטי מהם התחומים אשר יהיו, מבחינתו, פטנטביליים.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 12/6/2003

בריטניה – רפורמות בדיני הפטנטים
בעקבות ביקורת כי דיוני הפטנטים בבריטניה הנם יקרים יותר מבמדינות אחרות באירופה, כגון, למשל, גרמניה, פרוצדורה חדשה של סדר דין מזורז תהפוך את הליטיגציה בענייני פטנטים למהירה וזולה יותר בבריטניה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 31/5/2003

נשיאת לשכת עורכי הפטנטים ביפן מבטיחה רפורמות נוספות
נשיאת לשכת עורכי הפטנטים היפני החדש אמרה, לאחרונה, כי עורכי הפטנטים היפניים הם הכוח המניע מאחורי תכניות המשרד לבצע רפורמות נוספות במערך הקניין הרוחני של המדינה.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 28/5/2003

בריטניה מתחילה לבצע מיקור חוץ לחיפושים
לאחר חודשים של מו"מ, וקבלת אישור מהפרלמנט האנגלי, יחל משרד הפטנטים האנגלי לבצע מיקור חוץ (אאוטסורסינג) של חיפושי הפטנטים המתבצעים בו למשרד הפטנטים הדני.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 13/5/2003

רוסיה משנה את חוק הפטנטים שלה
רוסיה העבירה לאחרונה חוק פטנטים חדש, שמטרתו "ליישר קו" עם ההסכמים הבינלאומיים. החוק נכנס לתוקף ב- 12 למרץ 2003.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 28/4/2003

פטנט אירופי – כבר לא חלום
לאחר שנים של התכתשויות פוליטיות הגיעו שרים מ-15 חברות בקהילייה האירופית להסכמה, שתוביל לאפשרות לרשום פטנט אשר יהיה תקף בכל מדינות הקהילייה האירופית – פטנט אירופי. התכנית היא כי בתוך 3-2 שנים, ניתן יהיה כבר להגיש בקשה לפטנט אירופי.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 19/4/2003

גם ארה"ב תאסור על שיבוט בני אדם
בית הנבחרים האמריקאי הצביע לאחרונה ברוב גדול על החוק לאיסור על שיבוט בני אדם, הצפוי לעצור את המחקר בנושא לחלוטין.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 29/3/2003

גידול משמעותי בכמות הבקשות הבינלאומיות המוגשות במדינות מתפתחות
גידול של 700% במספר בקשות הפטנט הבינלאומיות המוגשות במדינות מתפתחות.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 26/3/2003

תכנית לזירוז הבחינה של בקשות PCT
משרד הפטנטים האנגלי מציע תוכנית ליצירת סטנדרט אחיד לחיפושים ובחינות תחת הסכם שיתוף הפעולה בענייני פטנטים, במטרה להקטין את כמות העבודה של משרדי פטנטים מדינתיים, ולהחזיר את האמון בעבודתם.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 26/3/2003

אנגליה - צו זמני המונע שיווק תרופה אשר למתחרה יש עליה פטנט
בהחלטה תקדימית, מונע בית המשפט לערעורים באנגליה מחברת תרופות לשווק מוצר חדש לפני שיסתיים משפט בו היא מעורבת.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 26/3/2003

צרפת תאסור על שיבוט בני אדם
הסנאט הצרפתי הצביע לאחרונה בקריאה ראשונה על חוק חדש, האוסר על שיבוט (שכפול) בני אדם, וצפויה לעמוד בפני תביעה בבית הדין האירופי לצדק.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 18/3/2003

תוכניות לחוק שיבהיר את המצב המשפטי בנוגע לפטנטים על תוכנה באירופה
בפני הפרלמנט האירופי הוצגה לאחרונה תוכנית לתיקון הדירקטיבה האירופית בנוגע להגנה פטנטית על תוכנה, כחלק מהמאמצים להביא להרמוניזציה של דיני הפטנטים בעולם.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 18/3/2003

יפן מכפילה את אגרות הפטנטים
הממשלה היפנית מתכננת להכפיל את האגרות ותעריפי בחינת הפטנטים, על מנת להקטין בצורה משמעותית את כמות בקשות הפטנטים המוגשות ביפן.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 6/3/2003

הטענות בעניין Festo ישמעו שוב, לאור פסיקת בית המשפט העליון האמריקני
לאחר שבית המשפט העליון האמריקאי החזיר את עניין Festo לערכאה שמתחתיו - בית המשפט לערעורים - שמע בית משפט זה את הטיעונים בעניין Festo בשנית.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 18/2/2003

קנדה - פטנט תקף גם ללא ראיה חד-משמעית לאפקטיביות שלו
בית המשפט העליון בקנדה קבע כי פטנט של חברת GlaxoSmithKline, המפתחת תרופות למלחמה במחלת האיידס, הינו תקף על אף שהחברה לא הראתה ראיות חד-משמעיות לאפקטיביות הפטנט.
זאב פישר, .LL.B, משרד עורכי דין ועורכי פטנטים אפלפלד זר 13/1/2003

הגשה אלקטרונית של פטנטים - עכשיו גם בצרפת
משרד רשם הפטנטים הצרפתי (INPI) הינו השני באירופה (לאחר רשם הפטנטים הפיני) המאפשר הגשת פטנטים באופן אלקטרוני.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 29/12/2002

מכה קשה למו"פ הביוטכנולוגי בקנדה - לא ניתן יהיה לרשום פטנט על בעל חיים מהונדס גנטית
מכה קשה לתעשיית הביוטכנולוגיה. בית המשפט העליון הקנדי קבע בהחלטה שניתנה לאחרונה, כי לא ניתן יהיה לקבל פטנט בקנדה על עכבר אשר עבר הנדסה גנטית.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 26/12/2002

סלובניה מצטרפת לאמנת הפטנטים האירופית
סלובניה הצטרפה ב- 1 לדצמבר שנה זו לאמנת הפטנטים האירופית (EPC), ובכך הביאה את מספר החברות באמנה ל- 25 חברות.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 16/12/2002

אנגליה מתכוננת לשינוי חוק הפטנטים שלה
שרת המסחר והתעשייה באנגליה הודיעה על קיום פורום ציבורי להיוועצות בדבר שינוי חקיקת הפטנטים האנגלית, במטרה להתאימה ככל האפשר לאמנת הפטנטים האירופאית. לאחר ההיוועצות, יובאו השינויים המוצעים לפרלמנט.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 14/12/2002

ישנו רצון באירופה לפטנט של הקהילייה. הסכמות - אין
שרים במדינות האיחוד האירופאי אישרו לאחרונה את מחויבותם לרעיון של פטנט של הקהילייה האירופאית. יחד עם זאת, השרים לא הגיעו להסכמות בדבר אופן יצירתו של המוסד המשפטי החדש.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 11/12/2002

ההצעה להקמת בית דין לפטנטים באירופה צוברת תאוצה
ועידה של שרים של מדינות אירופה תדון השבוע בהצעות להקים בית דין לפטנטים של הקהילייה האירופית.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד אפלפלד זר 22/11/2002

חוק אמריקאי להקלה על יישוב סכסוכי פטנטים
הסנאט האמריקאי אישר חוק, המקל על יישוב סכסוכים בענייני פטנטים.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 12/11/2002

אירופה - הצעה לתכנית אירופאית לביטוח פטנטים
נציגים ממשרדי רשמי פטנטים באירופה ומהתעשייה האירופאית, התכנסו בשבוע שעבר לדון בתכנית אירופאית לביטוח פטנטים, המעניקה הגנה טובה יותר לממציאים.
זאב פישר, LL.B., משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 4/11/2002

חידוש דרמטי במאגרים לחיפוש פטנטים - חיפוש בטקסט מלא של פטנטים בינלאומיים
חידוש דרמטי במאגרים לחיפוש פטנטים. אתר WIPO מאפשר כעת לחפש בקשות בינלאומיות במאגר הכולל טקסטים מלאים.
זאב פישר, LL.B., משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 27/10/2002

קולות באירופה בעד פטנט של הקהילייה האירופאית
דנמרק, הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, קוראת להליכים מהירים ליצירת מוסד משפטי של פטנט של הקהילייה האירופאית.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד אפלפלד זר 15/10/2002

בריטיש טלקום זונחת את תביעתה על הקישורים באינטרנט
בריטיש טלקום החליטה שלא לערער על פסק הדין הקובע שהפטנט שלה אינו חל על קישורים באינטרנט.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 15/10/2002

הצעה להקים בית דין לפטנטים בקהיליה האירופאית
הצעה להקים בית דין מרכזי לענייני פטנטים הוצעה לאחרונה בקהיליה האירופאית, אשר ידון בתוקפם של פטנטים.
זאב פישר, .LL.B. משרד עו"ד יחזקאלי זר 30/9/2002

לבריטיש טלקום אין פטנט על הלינקים באינטרנט
British Telecom, אשר הגישה תביעה נגד ספק האינטרנט האמריקאי Prodigy, וטענה כי בידיה פטנט המקנה לה בלעדיות בשימוש בקישורים (Links) באינטרנט, הפסידה בבית המשפט.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 6/9/2002

אגרות הפטנטים ביפן עולות
משרד רשם הפטנטים היפני הכריז כי בכוונתו להעלות את התעריפים לרישום פטנט, במטרה להוריד את תקופות בחינת הפטנט ע"י הרשמים (תקופות ה- Pending).
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 5/9/2002

מדיניות בתי המשפט באנגליה - לפסול פטנטים
ממחקר שנערך באנגליה, הסתבר כי מתוך 23 "משפטי פטנטים" בשנה שעברה, רק ב-8 מן המקרים פסק בית המשפט לטובת בעלי הפטנטים.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 22/8/2002

נפסל פטנט על שיבוט באירופה
רשם הפטנטים האירופאי פסל תביעה (claim) בפטנט, המעניקה הגנה על כל סוגי השיבוט.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 3/8/2002

בעלי פטנטים בביוטכנולוגיה יזכו כעת להגנה גדולה יותר על זכויותיהם בארה"ב
דוגמאות ביולוגיות יוכרו כתביעות בפטנט בארה"ב. בעלי פטנטים בביוטכנולוגיה יזכו, משום כך, כעת, להגנה גבוהה יותר על זכויותיהם בארה"ב.
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 22/7/2002

קביעה תקדימית: ניתן לרשום פטנט גם לאחר חלוף 20 שנה ממועד הגשת הבקשה
רשם הפטנטים, עו"ד משה גולדברג קבע כי פטנט יכול שירשם גם לאחר חלוף 20 שנה מתקופת הפטנט (כך שיפקע מיד עם הרשמו), וזאת משום הצורך להקנות הגנה רטרואקטיבית מיום הבקשה ועד יום הפקיעה.
זאב פישר, L.Lb., משרד עו"ד יחזקאלי זר 13/6/2002

שינויים משמעותיים בדוקטרינת האקוויוולנטים בארה"ב
בית המשפט העליון בארה"ב השיב למיליוני פטנטים את ערכם בהופכו את החלטת בית המשפט קמא בעניין Festo, הנוגעת להיקפן של תביעות, תוך עשיית שימוש בדוקטרינת האקוויוולנטים.
עורך פטנטים יורם זר, משרד עורכי דין ועורכי פטנטים יחזקאלי זר 26/5/2002

פקודת הפטנטים והמדגמים
יש לשים לב כי פקודת הפטנטים והמדגמים הינה דבר החקיקה המרכזי לענייני מדגמים. על מנת ללמוד את הדין הנוגע לפטנטים, דבר החקיקה החדש והעדכני ביותר הוא חוק הפטנטים.
15/10/2002

חוק הפטנטים, תשכ"ז-1967
15/10/2002

1977/1981 Regulations Under the Budapest Treaty
on the International Recognition of the Deposit of Microorganisms for the Purposes of Patent Procedure, Adopted on April 28, 1977, and amended on January 20, 1981.
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

1977/1980 Budapest Treaty on the International Recognition of the Deposit of Microorganisms for the Purposes of Patent Procedure
Done at Budapest on April 28, 1977, and amended on September 26, 1980
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

1971/1979 Strasbourg Agreement concerning the International Patent Classification
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

1970/1998 Regulations under the Patent Cooperation Treaty
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

1883/1979 Paris Convention for the Protection of Industrial Property Revised at Brussels (1900), Washington (1911), The Hague (1925), London (1934), Lisbon (1958) and Stockholm (1967), and amended in 1979
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

19701984 Patent Cooperation Treaty (PCT) [2/2]
One of the most important conventions regarding intellectual property. Part II.
Contracting parties 26/8/2003

1970/1984 Patent Cooperation Treaty (PCT) [1/2]
One of the most important conventions regarding intellectual property.
Contracting States 26/8/2003

United States Patent Act
7/2/2004

Proposal for a Directive of the European Parliament and of the Council on the patentability of computer-implemented inventions/* COM/2002/0092 final - COD 2002/0047
Commission of The European Communities 5/9/2003

1989 Luxembourg Agreement relating to Community Patents (89/695/EEC)
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

Implementing Regulations to the Convention for the European Patent for the common market
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

Convention for the European Patent for the common market (Community Patent Convention)
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

European Patent Convention
www.ipr-helpdesk.org 5/9/2003

פטנטים | החלטת רשם | התקדמות המצאתית בתהליכי חיזור
החלטת רשם הפטנטים בנושא התנגדות אוניפארם לארבע בקשות פטנט של GSK בנושא ייצור רוזיגליטזון.
אופיר טל 9/7/2009

USPTO - רשם הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי
רשם הפטנטים האמריקני - אתר הפטנטים החשוב בעולם. ב- USPTO ניתן לבצע חיפושים בטקסט מלא של פטנטים אמריקניים, להגיש בקשות לפטנטים וסימני מסחר ולקבל כל מידע קיים ושאפשר להעלות על הדעת על פטנטים וסימני מסחר בארה"ב.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 11/9/2003 

השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...