פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' בית הבד 2, הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


יוזמות וקידום עסקי | תחרות חדשנות בעולם הרכב

16/2/2009


יצרני הרכב המובילים בעולם מכריזים על תחרות חדשנות בעולם הרכב

המותג הכי חזק

16/2/2003


הקוראים באתר האינטרנט BrandChannel.com בחרו ב- Google כמותג השנה. Google מחליפה את חברת המחשבים Apple, אשר זכתה בתואר בשנת 2001.


משולש הפיתוח: טכנולוגיה-הנדסה-עיצוב - תהליכי פיתוח מוצר בחברות היי-טק ובסטארט-אפ
משולש הפיתוח מורכב מצלע הפיתוח, הכוללת את הפן הטכנולוגי-אלקטרוני, צלע ההנדסה המכאנית וצלע העיצוב התעשייתי. על מנת ליצור תהליך פיתוח יעיל ומיקסום פוטנציאל המוצר, יש משמעות מרובה לשיתוף הפעולה בין שלושת צלעות אלו. מאמר זה בוחן את תהליך העבודה של חברות הפיתוח מול ממשקי העיצוב וההנדסה ואת הדרישות הנגזרות מחיבור זה.
גלעד אופנהיימר, מנכ"ל חברת Intovision 16/2/2009

מרעיון למוצר- השלבים בדרך לפיתוח פטנט
בעולם היזמות והפטנטים של ימינו, אין זה מספיק להיות בעל רעיון מבריק. בשל התחרות הרבה הקיימת, האפשרויות הטכנולוגיות והדרישות של הצרכנים, יש חשיבות מרובה לא רק לחדשנות שברעיון אלא גם לאופן בו מתנהלים ומבוצעים השלבים בדרך, משלב פיתוח הרעיון ורישום הפטנט ועד פיתוחו למוצר מוגמר המוכן לשיווק. למעשה, ניהול השלבים בדרך ליישום הרעיון, ישפיע בצורה משמעותית על הצלחת הפטנט מבחינה עסקית ושיווקית, ועל היכולת לפתח מוצר בעל ערך מוסף לצרכן, במסגרת זמנים ועלויות ריאליים.
גלעד אופנהיימר, מנכ"ל Intovision : פיתוח הנדסי ועיצוב מוצר 9/11/2008

דור חדש לפתרונות אדמיניסטרציה- חיסכון בעלויות ושדרוג המקצועיות
מיקור חוץ הפך לשיטה מקובלת בשוק, והוא מאפשר חיסכון מקסימאלי בעלויות תוך שמירה על רמת המקצועיות הגבוהה ביותר. בתחומים רבים שיטה זו כבר הפכה ידועה ומקובלת, דוגמת האאוטסורסינג של שירותים פיננסים. כיום, כאשר העולם כולו מתחבר לרשת אחת ענקית בקליק, וניתן לייצר, לשווק ולנהל כל דבר מכל מקום, המבנה הארגוני הריכוזי עובר שינויים מרחיקי לכת. הצורך לשבת תחת קורת גג אחת מקבל פחות ופחות חשיבות, ונגדו עולה חשיבותה של מקצועיות, מיומנות והתמחות, תוך מכוונות למטרה משותפת.להמשך->
שירלי קאץ, Total Admin 27/8/2008

צור את המצב – משא ומתן למתקדמים
דניאל פיתח גישה חדשה לניהול משא ומתן – מודל ´צור את המצב´ – מבוססת על ניסיון מעשי בשטח באלפי משאים ומתנים והועשרה מתרומתם של בכירי המנהלים במשק בישראלי כדוגמת בני גאון, חמי פרס, יוסי ורדי ואחרים. השיטה מבטיחה רק זאת: שיפור בשורה התחתונה´ במשא ומתן הבא שתעשו.
עו"ד דניאל וייזר 10/3/2007

הרהורים מכס המנכ"ל לתחילת השנה האזרחית החדשה: מהו תפקידו של מנכ"ל בחברה קטנה ובינונית?
את/ה מנכ"ל של חברה. החברה פעילה מזה מספר שנים. היקף המכירות עלה. בהתחלה מהר, אח"כ בקצב איטי וכיום אתם נאבקים להמשיך לצמוח. כמות העובדים גדלה, וכיום נלחמים על מנת לשמר את העובדים הטובים תוך ניסיונות להתאזן ולהתייעל. להרחבה ->
אבי קרעין, מבעלי ניהול נטו – מנהלי כספים 31/1/2007

כיצד מנתחים שוק לפני שפורצים אליו
על מנת שנוכל לנבא בצורה רצינית והגיונית את סיכויי ההצלחה של הרעיון ולמנוע מהיזם לזרוק כספו לשווא עלינו להיעזר בכלי חשוב ויעיל הנקרא "ניתוח שוק". ניתוח שוק מאפשר לדעת פרטים חשובים ומהותיים על מצבו של הענף אליו מעוניינים לחדור עם המוצר, מסייע להחליט האם כדאי לחדור לענף זה ומהי הדרך היעילה ביותר לבצע את החדירה.
חברת י.ם. הזדמנויות עסקיות www.yam-net.com 26/3/2006

אישור מוצר רפואי לשיווק באירופה וארה"ב
ממציאים ויזמים רבים פונים לשוק המוצרים הרפואיים. חשוב לדעת כי אחד המאפיינים הבולטים של שוק זה הינו זמני תגובה ארוכים, תהליכי החדרה מורכבים וממושכים, ודרישות רגולטוריות וחוקיות שאינן קיימות בשווקים אחרים. ע"מ למנוע מהיזם המתחיל עוגמת נפש מיותרת, רצוי להכיר, ולו על קצה המזלג, את דרישות ותהליך האישור לפחות באירופה וארה"ב, שהם השווקים העיקריים לחדשנות בתחום הרפואי. מטרת מאמר זה היא היכרות כזו, ואין הוא מהווה תחליף ללמידה מעמיקה של הנושא ו/או קבלת ייעוץ מקצועי.
רונן איל – Royal engineering 15/2/2006

שנייה לפני שמתעשרים
שנייה לפני שאנו מתעשרים ומתחילים למכור מיליונים מהמוצר/שירות החדש, בואו נעשה סדר בחלום על מנת להביאו להגשמה.
חברת י.ם. הזדמנויות עסקיות www.yam-net.com 16/11/2005

על הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל
"הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל הוקמה בתחילת 1994 במטרה לענות על הצורך בגוף שיגבש מדיניות לעידוד עסקים ויזמות, ירכז את הפעילות בנושא ויתאם את פעולתם של הגופים השונים העוסקים בתחום זה..."
קישור לאתר ש.י.ל - שירות ייעוץ לאזרח 3/11/2003

שיטה יעילה ואפקטיבית לניהול זמן
אחת הבעיות המרכזיות של מנהל עסק קטן ובעצם, בעייתו של כל מנהל, היא מצוקת זמן. [עוד...]
מיכאל כהן, מנכ"ל מט"י רעננה 4/4/2003

הפיכת רעיון למוצר מסחרי
רבים מהרעיונות שעוברים דרך המערכת של חברת "עוד רעיון" הינם רעיונות שכבר חשבו עליהם ועל דומיהם ואף רשמו עליהם פטנטים בארץ ובעולם, אולם, רק כ – 2% מהפטנטים הרשומים יוצאים באמת אל הפועל. כפי שהתחייבתי ברשימתי הקודמת, אדון כעת בדרכים להוצאת רעיון אל הפועל.
נמרוד אלמגור, מנכ"ל חברת "עוד רעיון" 24/2/2003

דילמת Make or Buy בפיתוח רעיון
לעולם בבואנו לדון בפיתוח של רעיון, אנחנו נפגשים בשאלה - אולי מהעתיקות בעולם המסחר – האם להביא את הרעיון לידי ביצוע לבד או שמא לשלם עבור שרות זה? רשימה זו דנה בשתי דרכים אלה להביא להצלחתו המסחרית של הרעיון.
נמרוד אלמגור, מנכ"ל חברת עוד רעיון 30/1/2003

טיפים מועילים ליזמים על חברות ומקבלי החלטות בהן
טיפים מעשיים הנוגעים לחברות עסקיות ומקבלי החלטות בהן. מדובר בחברות שהן שותפות אסטרטגיות או משקיעים פוטנציאליים שלכם.
חנה שמשי, Shimshi marketing solutions 19/11/2002

על הזיקה בין פטנטים והמצאות לבין שיווק
חדשנות הנה בסיס הקיום של חברות מצליחות. חברה מחדשת היא חברה המצליחה להשיג גידול מכירות, גידול בנתחי שוק וברווחיות. המאמר עוסק בזיקה שבין פטנטים, וחדשנות בחברות.
חנה שמשי, Shimshi- Marketing Solutions Ltd 27/10/2002

"פטנט להצלחה"- פטנטים, רעיונות חדשניים והמצאות שואפים להצלחה עסקית
מדי שנה נמסרים בישראל לרישום כפטנט אלפי רעיונות והמצאות. בשנה האחרונה בלבד, נמסרו כ- 7,000 רעיונות והמצאות, פרי פיתוח הן של חברות והן של אנשים פרטיים רבים.
חנה שמשי, Shimshi- Marketing Solutions Ltd 30/9/2002

כיצד להצליח בעסקי הדוט.קום בעידן של שפל?
"...האם כל בועת האינטרנט התנפצה בפנינו וכל מה שהאמנו בו עד היום מת וחוקי המשחק החדש, עם שיטות הפרסום והשיווק הייחודיות למדיום זה גוועו גם הם יחד עם השפל של ימים אלה? ובכן, איני מאמין בכך...". סדרת המלצות כיצד בכל זאת להצליח בעסקי הדוט.קום.
אורן בסון 23/7/2002

כיצד להגביר את הסיכוי להופיע בעיתון?
הגידול בהיקפי הפעילות הכלכלית בשנים האחרונות הפך את הזירה העסקית למאוד תחרותית. כל חברה הרוצה להצליח בעסקים צריכה לבלוט אל מול כל שאר מתחרותיה. וכיצד ניתן לבלוט? התשובה היא - באמצעות פעילות של תקשורת שיווקית: פרסום, יחסי ציבור, קידום מכירות ופעילויות שיווקיות נוספות שמטרתן להביא את החזון של הארגון, הזהות הארגונית ומוצריו אל קהל המטרה.
אורן בסון 11/7/2002

8 טיפים לגישה "יזמית"
על מנת להצליח בשוק קשה ואכזר, יש לסגל התנהגות "יזמית" נכונה. להלן שמונה עקרונות שהם בבחינת המלצה חמה ליזמים הרוצים להצליח: חייכו, למדו היטב את השוק, האמינו במוצר שלכם, אל תתאהבו במוצר, היו מקצועיים, אל תחלמו על התעשרות מהירה ללא עבודה, אל תחשבו על מכירת המוצר/רעיון/חברה שלכם, היו חשדניים, אך לא יותר מדי.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 20/6/2002

רשימה של קרנות מימון ציבוריות
ממשלת ישראל מעונינת לעודד צמיחה, ולפיכך תומכת ביזמים, חברות סטארט-אפ ויצואנים באמצעות מענקים, ייעוץ והדרכה. הרשימה הבאה מזכירה חלק מתוכניות התמיכה, תוך כדי ציון מי יכול לפנות אליהן, ופרטי התקשרות. מדריך נבוכים למימון ממשלתי.
משרד עו"ד ועורכי פטנטים אפלפלד זר 29/4/2002

יוזמות וקידום עסקי | תחרות חדשנות בעולם הרכב
יצרני הרכב המובילים בעולם מכריזים על תחרות חדשנות בעולם הרכב
אופיר טל 16/2/2009

המותג הכי חזק
הקוראים באתר האינטרנט BrandChannel.com בחרו ב- Google כמותג השנה. Google מחליפה את חברת המחשבים Apple, אשר זכתה בתואר בשנת 2001.
אורן בסון 16/2/2003

Magic Marketing
"המשימה שלנו: לסייע ללקוחותינו להשיג עמדת יתרון יחסי בשוק ולהפיק את מרב התועלת מכל השקעה בשיווק, פרסום ומכירות" (מתוך אתר Magic Marketing)
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 15/9/2003

Archijob - הפורטל הישראלי לאדריכלות עיצוב ותכנון.
כולל רשימה של מעצבים תעשייתיים אשר יכולים לבנות דגמים.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 5/9/2003

SWOT - מגזין בענייני שיווק
האתר של ד"ר בנצי נחמן מציג מידע רב המבוסס, לדבריו, על ניסיון של עשרות שנים, בניהול, ייעוץ והדרכה, לאלפי מנהלים בישראל ובחו"ל.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 5/9/2003

עוד רעיון - חברה לקידום רעיונות
"חברת עוד רעיון הוקמה ע"י יזמים בעלי חזון מסחרי וחברתי כאחד. בעידן הכלכלי והחברתי החדש, שואפת עוד רעיון לקדם יזמות ויצירתיות עסקית תוך דגש חברתי ותרומה לקהילה, כמו עידוד חשיבה יצירתית ויישומה בתעשייה." (מתוך אתר עוד רעיון)
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 5/9/2003

מט"י רעננה
מט"י (מרכז טיפוח יזמות) הנו גוף מקצועי, המתמחה בסיוע וקידום יזמים קטנים ובינוניים בארץ. מט"י רעננה, העוסק גם בהיי-טק, והמשתף עם משרדנו פעולה, הנו המט"י הרלוונטי ביותר למבקרים באתר פטנטים. כמו כן, אתר מט"י רעננה הוא פנינה הכוללת כמות נכבדת של מאמרים וידע מקצועי ליזמים. מומלץ בחום.
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 5/9/2003

הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל
"מטרת פרסום (אתר) זה הוא להביא לידיעת ציבור היזמים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים את עיקרי הכלים אשר מעמיד לרשותם משרד התעשייה והמסחר, באמצעות הרשות לעסקים קטנים ובינוניים." (מתוך אתר הרשות)
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 5/9/2003

Allmarketing - פורטל שיווק
"האתר הוקם על מנת לספק מידע, חדשות, שיטות וכלים לסייע לארגונים ויזמים במאמציהם לשווק בהצלחה מוצר או שירות ולהפוך להיות ארגונים מנצחים. האתר מהווה מקור מידע שימושי למנכ"לים, מנהלי שיווק, יזמים, מנהלי אתרי אינטרנט וכל מי שחשובה לו ההצלחה בעסקים." (מתוך האתר Allmarketing)
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 2/9/2003

תכנית "תנופה" - תכנית סיוע למיזמים טכנולוגיים מתחילים
תכנית תנופה היא תוכנית משרד המסחר והתעשייה לעודד ולסייע למיזמים טכנולוגיים ולחברות מתחילות. "מטרת תכנית תנופה הינה לעודד יזמות טכנולוגית על ידי תמיכה בפעילות הנדרשת מיזמים בראשית צעדיהם, כדי לקדם רעיון טכנולוגי חדש לקראת מימוש תעשייתי." (מתוך חוזר המנכ"ל של התכנית).
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 2/9/2003 

השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...