פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
תשלום ההוצאות הגדול ביותר בהסטוריה של משפטי הפטנטים
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 29/06/2003 05:09:54

בית משפט לערעורים פדראלי אישר לאחרונה החלטה של ערכאה נמוכה יותר, לשלם הוצאות משפט של 25,000,000$ (!!) לבעל דין – הסכום הגדול ביותר ששולם אי פעם.

יצויין, כי בפסק הדין עצמו נפסקו לתובעת התובעת, Bristol-Myers Squibb, עשרים ושישה מיליון דולרים. כמו כן, שולמו לבריסטול-מיירס הוצאות של 6 מיליון דולר על עדויות מומחה והליכים מקדימים.

המשפט בו נפסק הסכום האדיר של הפיצויים התחולל מסביב לפטנט על התרופה Taxol, תרופה כנגד סרטן. חברת Rhode טענה כי Bristol-Myers מפרה פטנט רשום שלה, בעוד שבריסטול-מייארס טענה כי היא מפתחת את התרופה ברישיון מבעליה האמיתיים, פרופסור באוניברסיטת פלורידה.

בבית המשפט, הסתבר כי Rhode דרשה פטנט עבור תהליכים אשר ניסוייה לגביהם נכשלו. כמו כן, הסתבר ש- Rhode שיקרה לרשם הפטנטים בכך שלא גילתה את המידע בנוגע לניסויים אלה בהליך הבחינה של בקשת הפטנט.


השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...