פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' בית הבד 2, הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


 
כללי | הון סיכון | סקר מובילות בתחומי טכנולוגיה שונים
אופיר טל 24/07/2008 15:31:28

סקר דלויט האחרון (באדיבות גיל שטרצר) סיכם את הדירוגים של מאות מנהלי הון סיכון בעולם את המדינות השונות ביחס לחשיבותן וכדאיות ההשקעה בהן בתחומים שונים.  הדו"ח מפלח את התשובות בהיבטי מובילות המדינות, היכולת לעשות עסקים במדינות וכן ביחס למדינות המוצא של המשיבים.


 


ישראל בולטת במיקום גבוה ברוב התחומים, בעיקר בטכנולוגיות תקשורת, מיכשור רפואי ותוכנה, בהן היא ממוקמת במקומות השלישי והרביעי בעולם. בתחומי התרופות והקלינטק ישראל מדורגת בסוף העשיריה הראשונה - דירוג שאף הוא מכובד ביותר.


 


בתחום הקלינטק דרוג ישראל נמוך יחסית, אף על פי שהתחום בחלקו מושרש בה באופן מסורתי (אם נחשוב למשל על לוז ועל אורמת, על השקיה בטפטוף, ניצול מי קולחין וניצול מי נגר במדבר). נראה שכאן, בניגוד להייטק, גדולה ההשפעה של התמיכה הרגולטורית של המדינה בתחום על חוות הדעת של מנהלי השקעות הון הסיכון. הדוגמא הבולטת להשוואה ושאיפה היא גרמניה המעודדת מחקר ויישום של טכנולוגיות קלינטק בתחומים מגוונים. יש לקוות כי התקנה החדשה לעידוד שימוש בתאים פוטו וולטאיים ויוזמות נוספות כמו המכונית החשמלית יתנו דחיפה לתעשייה בכיוון הזה.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...