דיני מחשבים

דנמרק: הסוף ל"קישורים עמוקים" באינטרנט?

עדכון הידיעה: בפסק דין שניתן לאחרונה בדנמרק, נקבע כי קישור עמוק הינו בלתי חוקי ומהווה הפרת זכויות יוצרים של האתר "מקשרים". להלן, הידיעה שפרסמנו כשבוע לפני מתן פסק הדין:

"קישור עמוק" (Deep Linking) עשוי להיות בקרוב בלתי חוקי בדנמרק בעקבות פסק דין שעשוי להיות תקדים ראשון מסוגו באירופה כולה.

אתר החדשות הדני Newsbooster, אשר נתבע ע"י ארגון המו"לים של העיתונים בדנמרק, עשוי לקבל השבוע צו מניעה, שיאסור עליו מ"לקשר" ישירות לחדשות מאתרים מתחרים.

עיתונים דניים המיוצגים ע"י ארגון המו"לים טוענים כי קישור עמוק לתכנים אותם הם מספקים, הינו הפרה של זכויות הקניין הרוחני שלהם.

קישור עמוק הוא קישור לעמוד פנימי באתר מסוים, תוך "פסיחה" על עמוד הבית של אותו אתר, ולעתים תוך הסרת חלק מן הפרסומות. ראוי לציין כי במדינות שונות ניתנים באופן עקבי פסקי דין רבים הקובעים ש"קישור עמוק" הוא חוקי ואינו מהווה הפרת זכויות יוצרים.

בכתב התביעה נטען כי Newsbooster איננה "מייצרת" תוכן כלשהו בעצמה, ומנצלת את התוכן ה"מיוצר" באתרים אחרים, על מנת להגדיל את מספר הגולשים באתרה.

עורכת הדין של Newsbooster מסרה כי אתר החברה הוא מנוע חיפוש ותו לא, אשר כל מטרתו להפוך את חייהם של גולשי האינטרנט לקלים יותר.

החלטה בעניין צו המניעה צפויה מחר, אך מספר חודשים עלולים לחלוף בטרם תהיה החלטה סופית בפסק הדין.