פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
תביעה כנגד מספר אתרים בגין דברים שנכתבו על ידי גולשים בפורומים
זאב פישר, משרד עורכי דין ועורכי פטנטים יחזקאלי זר 30/05/2002 07:47:23

התובעת, אשה שפרטיה פורסמו באתרים אלה, למרות צו איסור פרסום של בית המשפט, דורשת מכל אחת ואחת מן החברות הנתבעות פיצוי של 400 אלף שקלים. פרסום דבר התביעה התאפשר בעקבות בקשת עיתון "הארץ".

שאלת מעמדו של אתר אינטרנט כעיתון נידונה כבר בפסק דין של השופטת דורית רייך שפירא בבית משפט השלום בתל-אביב-יפו. יחד עם זאת, שאלת אחריותם של אתרי אינטרנט למידע המתפרסם בקבוצות הדיון שלהם טרם נידונה בישראל. בארה"ב נקבע חד משמעית כי אתרים אינם אחראים לחומר המתפרסם על ידם, בחוק שנוי במחלוקת אשר מאוחר יותר חלק ממנו נפסל ע"י ביהמ"ש העליון האמריקאי. באנגליה - נקבע, בשונה מבארה"ב, כי אתר אינטרנט אחראי לתוכן ידיעה במידה וידע עליה.

אם תוטל חובה על מנהלי קבוצות דיון להפעיל פיקוח על הפרסומים המבוצעים בהם ע"י גולשים העושים שימוש באתרים - עשוי הדבר להביא לסגירתן של קבוצות דיון רבות.


השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...