פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
האם ישנו צורך בהגנה צרה יותר על קניין רוחני "דיגיטלי"?
זאב פישר, L.Lb., משרד עו"ד יחזקאלי זר 18/06/2002 03:38:04

מספר משתתפים בועידה אשר בדקה את גבולות מתן ההגנה בקניין רוחני בעולם הדיגיטלי, הדגישו את הצורך בסנדרטים מחמירים יותר למתן פטנטים אצל רשמי פטנטים במדינות השונות.

כמו כן, קראו מומחים למחקר מעמיק בנוגע לאפשרות לקבוע את ערכן האמיתי של זכויות הקניין הרוחני.

רבים מהדיונים בועידה עסקו בשאלה האם הסטנדרטים למתן פטנט נשארו מחמירים גם בעולם הדיגיטלי, ובגבולות מה שנחשב "פטנטבילי", כאשר רבים ממשתתפי הועידה טענו כי ניתן לקבל כיום פטנט על שיטות או תהליכים אשר לא היו מקבלים פטנט לעולם לפני עשר שנים.

במקביל, הוסכם בועידה כי הסטנדרטים למתן פטנטים בנושאים רפואיים הינם מחמירים דיים.

כמו כן, הוצגו בועידה מחקרים שונים הנוגעים לערכם המסחרי של נכסי קניין רוחני, אשר מסקנתם שונה מהמסקנה ה"מקובלת" - לא תמיד נכסי קניין רוחני מביאים לעלייה בשווי החברות - ואף נמתחה ביקורת על פטנטים של "שיטות לעשיית עסקים באמצעות מחשב".

Francis Gurry, משנה למנכ"ל הארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO) עמד על ההבדל בין השיטה האמריקאית לבין השיטה האירופאית, וציין כי בעוד שבאירופה הדגש הוא על "סינון" פטנטים במשרדי הפטנטים (אי אישורם מלכתחילה), הרי שבארה"ב הדגש הוא על "סינון" פטנטים בבתי המשפט (ביטול פטנטים ע"י ביהמ"ש בדיעבד).
השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...