פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
ל- RIAA יש קורבן חדש
זאב פישר, L.Lb., משרד עו"ד יחזקאלי זר 05/07/2002 03:59:31

האם הגיע זמן "לזרוק לפח" את תוכנות החלפת הקבצים? חברות החלו להפעיל תוכנות פיירוול המונעות החלפת קבצי MP3, ולהנהיג איסורים כנגד עובדים על החלפת קבצי MP3 בעבודה.

מגמה זו נובעת משתי סיבות עיקריות: סיבה אחת היא שהחלפת קבצים מעמיסה מאוד על הרשתות הארגוניות, אך הסיבה העיקרית היא הרדיפה האגרסיבית של תעשיית הבידור אחרי מפרי זכויות יוצרים, ואחרי הגורמים המסייעים להם להפר את זכויות היוצרים.

RIAA, ארגון חברות התקליטים בארה"ב, החל פועל במישור המשפטי כנגד חברות המסייעות, לדעתו, בהפרת זכויות יוצרים, באמצעות כך שהן מתירות לעובדים "להחליף" קבצים של שירים וסרטים בעבודה.

באפריל 2002, הגיעה RIAA להסדר פשרה עם חברה מאריזונה, אשר התירה לעובדיה להחליף קבצים באופן זה, על פיו תשלם החברה מיליון דולרים ל- RIAA. לדברי נשיא RIAA, תביעות דומות רבות צפויות להיות מוגשות כנגד חברות באופן דומה.

כיצד RIAA יודעת? RIAA מקבלת, כך מסתבר, הודעות רבות בקו אנונימי אותו היא מפעילה, מעובדי חברות, על הפרות זכויות יוצרים המתבצעות, לכאורה, באותן חברות.
השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...