פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


 
רשות ההגבלים העסקיים בארה"ב מקשה את מדיניותה כנגד ניצול לרעה של קניין רוחני
זאב פישר, .LL.B, משרד עו"ד יחזקאלי זר 15/07/2002 12:50:07

חברות העושות שימוש בקניין רוחני על מנת לצבור יתרון בלתי הוגן, עשויות בקרוב לעמוד בפני בקרה גדולה יותר של פעילויותיהן, לפי דבריו של גורם בכיר בועידת ועידת הסחר הפדראלית בארה"ב.

חבר הועידה Mozelle Thompson אמר לאחרונה בראיון, כי רשות ההגבלים מקדישה לאחרונה משאבים רבים למלחמה בניצול בלתי הוגן של קניין רוחני הפוגע בתחרות.

מר Thompson ציין, כי בין השאר נבחנת התנהגותם של חברות, והשאלה האם החברות מתמקדות בפיתוח מוצרים חדשניים, או שהן מגיעות להסדרים עם חברות אחרות אשר מונעים ממוצרים חדשניים להגיע לשוק. התנהגות שכזו עשויה להיחשב כאנטי-תחרותית.

דבריו של Thompson באים לאחר מספר מקרים בהם פעלה רשות ההגבלים בארה"ב בתקיפות כנגד חברות אשר עשו שימוש כאמור בקניינם הרוחני על מנת למנוע תחרות: האחד, במקרה של ניסויים לזיהוי מחלת הסרטן. מקרה נוסף היה בתעשיית השבבים.

כמו כן, ציין Thompson כי תהיה מעתה התייחסות פרטנית לחברות, אשר מעשיהן ייבחנו לגבי כל חברה וחברה.

בימים אלה, מתקיימות בממשל האמריקני התדיינויות באשר ליחס הרצוי בין דיני הקניין הרוחני לדיני ההגבלים העסקיים. התדיינויות מסוג זה החלו מתקיימות לאחרונה גם בארץ, וביפן.


השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...