פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
מייקרוסופט שוב משלמת
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 29/05/2004 01:02:12

במסגרת סכסוך בין מייקרוסופט לבין חברת אינטר-טראסט, הודיעה לאחרונה מייקרוסופט על הסכמתה לשלם 440 מיליון דולר בתמורה לרישיון מקיף לשימוש בפטנטים של חברת אינטר-טראסט.

א
ינטר-טראסט תבעה את מייקרוסופט בשנת 2001 וטענה שרבים ממוצרי מייקרוסופט משתמשים בטכנולוגיות המוגנות בפטנטים מתוצרתה. בייחוד, טענה אינט-טראסט, שמייקרוסופט מפרה את זכויות הפטנט של אינטר-טראס בנוגע לטכנולוגית ניהול הזכויות שפיתחה.

הפשרה הושגה כשבוע אחרי שמייקרוסופט התפשרה במאבק המשפטי הארוך שלה מול סאן-מייקורסיסטם. על פי פשרה זו מייקרוסופט תשלם 1.6 ביליון דולר כדי ליישב הסכסוך.

בנוסף, ארגון אמריקאי פנה בחודש אפריל לרשם הפטנטים האמריקאי לבטל את הפטנט של מייקרוסופט המגן של שיטת FAT לניהול קבצים. 

הארגון האמריקאי הגיש חוות דעת אשר מוכיחה, לטענתם, שהפטנט שהוגש ב-1996 ויפוג בשנת 2013, לא עמד בקריטריונים לחדשנות ועל כן לא היה זכאי להירשם כפטנט. על פי הארגון, הפטנט הוא עוד דרך בה מייקרוסופט מנסה לבסס את מעמדה כמונופול.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...