פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


 
Microsoft, Dell, HP, Intel, Apple ו Netgear מתכוננות למאבק על פטנט אלחוטי
אפלפלד זר, עורכי דין ועורכי פטנטים 22/05/2005 14:43:16

הפטנט הוענק לארגון קהילת המדע והתעשיה האוסטרלית -  CSIRO – ב 1996 אשר התביעות המשפטיות שלו נוגעות לטכנולוגיה בה משתמשים בסטנדרטים האלחוטיים של ה – IEEE.

בהודעה שהוציא הארגון, ביום רביעי האחרון, נאמר כי Microsoft, Dell, HP, Intel, Apple ו- Netgear יזמו מהלך משפטי שמטרתו לנסות "להפיל" את הפטנט הנ"ל.

הארגון הבטיח כי הוא מתכוון להלחם במהלך הזה וטען כי הטכנולוגיה שאותה מקיף הפטנט מהווה כרגע מאפיין סטנדרטי ברוב המחשבים הנישאים וברכיבים נוספים.

מנכ"ל הארגון אמר שחלק מהותי בארגון הוא ליצור קניין רוחני ברמה גבוהה ועל כן הארגון מוכן גם להגן עליו במקרה הצורך.

בשלהי שנות השמונים, קבוצה קטנה של אנשים החלה לעבוד על הרעיון של רשתות אלחוטיות, באותו זמן, אנשים היו מרוצים מכך שמחשביהם היו מחוברים למדפסת דרך הרשת, בחלוף זמן מה, הארגון הגיש מספר פטנטים באותו התחום ואזי הגיעה ההצעה לפתוח חברה, אותה בחר הארגון לדחות, אך הסכים להעניק רשיונות שימוש לפטנטים. אומנם הארגון פיספס הזדמנות עיסקית אך הדברים התגלגלו בצורה מעניינת שכן הפטנט הבסיסי נשאר ברשות הארגון שכרגע נושא ונותן עם כמה יצרנים לגבי אכיפת הפטנט.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...