פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


 
Sandisk נתבעת על הפרת פטנטים הנוגעים ל- MP3
עיבל אלדמע, M.A, אפלפלד-זר 18/09/2006 13:43:28


חברת Sandisk זכתה בערעור על צו בית משפט שמנע מהחברה להציג את נגני ה- MP3 החדשים שלה בתערוכת צרכנות אלקטרוניקה שנערכה בברלין. צו בית משפט זה הינו חלק מסכסוך משפטי ארוך טווח בין חברת Sandisk, לסוכנות הפטנטים האיטלקית Sisvel, האוחזת בזכויות למספר פטנטים העוסקים בטכנולוגיית כיווץ הקבצים, MP3.

סוכנות Sisvel גורסת, כי כל מכשיר המנגן או מקליט קבצי MP3, עושה שימוש בטכנולוגיה המוגנת בפטנט בבעלותה ולכן זקוק לרישיון מטעמה. Sisvel מעניקה רשיונות לכ- 600 חברות לשימוש בטכנולוגית ה- MP3, ובכללן APPLE יצרנית ה- IPOD. הסוכנות השיגה צווי משפט למניעת הצגה של כ- 15 מוצרים של חברות שונות בתערוכה, בשל הפרה של הפטנטים הנוגעים בטכנולוגיה. בין המוצרים שהורדו ממדפי התערוכה היו  הנגנים החדשים של  Sandisk. כאמור, Sandisk ערערה על ההחלטה בהצלחה והשיבה את הנגנים לתצוגה לקראת סוף התערוכה.   Sandisk טוענת שהשיטה בה מנוגנים הקבצים בנגני המדיה שלה אינה מפירה את הפטנטים של Sisvel.

הנגנים החדשים של Sandisk הם מבוססי זיכרון Flash, בעלי קיבולת של עד שמונה ג´יגה ומיועדים לנגוס בשוק של נגני ה- IPOD  של חברת APPLE. הפטנטים הנוגעים לטכנולוגית ה- MP3 אותם מפירים הנגנים, לפי טענת  Sisvel, יפוגו ב- 2010.


 השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...