פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
הארי פוטר ותלמיד התיכון הצרפתי
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 10/08/2007 11:00:45

תלמיד תיכון צרפתי בן 16 נעצר לתשאול לאחר שתרגם ופרסם את התרגום לספר האחרון בסדרה באינטרנט. את הפרק הראשון של הספר סיים הנער לסיים בתוך ימים ספורים בלבד זאת בעוד שהתרגום הרשמי של הספר צפוי להתפרסם בצרפת רק בסוף אוקטובר. טרם הוגשה כנגדו תביעה וההערכות הן שגם לא תוגשנה שכן לא הייתה כוונה מסחרית בפעולותיו. 


העניין הובא לידיעת הזכיין הצרפתי (Gallimard Jeunesse) והסופרת ג´יי. קיי. רולינג ע"י הארגון הצרפתי The French agency for fighting counterfeiting.


המשטרה הצרפתית חסמה את השרת בו אוחסן התרגום הלא-מורשה. המשטרה מצידה ממשיכה לחקור על מנת לוודא שאכן לא הייתה כוונה מסחרית בפעולותיו של הנער. 


המקרה הזה עורר הדים רבים וטענות רבות כנגד שיטות הפעולה של הסופרת וזכייניה. אנשים רבים חשים כי הפרסומים וקידום המכירות שנעשה באגרסיביות רבה לפני הוצאת הספר בצירוף העובדה שלוקח חודשים מרגע פרסום הספר באנגלית ועד לפרסום התרגומים הובילו את הנער לעשות את מה שרבים רצו שיעשה.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...