פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
קבקבים וסימני מסחר - הצלחה חלקית לאכיפת הסימן Absolut comfort בישראל
דיקלה דיארי, אפלפלד זר פישר 19/08/2007 14:29:05


חברת קבקב (התובעת) עוסקת ביבוא ושיווק נעליים ובבעלותה סימן מסחר.

לטענתה, הנתבעת (אומן תעשיות נעליים בע"מ), החלה לשווק מוצרי הנעלה באריזות הנושאות סימן הדומה לסימן המסחר- ABSOLUTE COMFORT שלה עד כדי הטעיה.

בשל זאת מבקשת התובעת מבימ"ש שיתן לנתבעת שורה של הגבלות בכל הקשור לשימוש בסימן המסחר ויחייב אותה לשלם פיצויים ללא הוכחת נזק על כל עוולה שביצעה.

בית המשפט החליט לקבל את הבקשה באופן חלקי.

מאחר ובסימן המסחר הרשום יש חריג על שימוש יחודי בסימן המסחר, התובעת לא זכאית להגנה גורפת על שימוש במילים הנ"ל. אולם, יש באופן עיצוב המילים והסימן על אריזות הנעליים של הנתבעת והצליל הזהה כדי לשוות דימיון לסימן המסחר ולכן בימ"ש אסר על הנתבעת להשתמש במילים אלו ולהסיר מהאריזות תוך 5 ימים את הסימן הנ"ל.

בכל הקשור לעוולת גניבת העין- אמנם מוצרי ההנעלה של התובעת רכשו מוניטין בשוק אולם עיצוב אריזות הנעליים של הנתבעת שונה האריזות של התובעת ולכן לדעת השופט אין כאן הטעיה שיכולה להוביל לגניבת עין בשל זאת אין השופט סבור שהנתבעת מנסה להתעשר על חשבון התובעת.

תא (ת"א) 1647/07 קבקב יבוא הנעלה בע"מ נ´ אומן תעשיות נעליים בע"מ. השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...