פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
פטנטים | טייוואן | רשיון בכפיה בטייוואן
ד"ר אופיר טל, אפלפלד זר פישר 16/07/2008 11:28:43


בית המשפט בטייוואן הפך במרץ השנה את החלטת רשם הפטנטים הטייוואני להעניק רשיון בכפיה לשימוש בחמישה פטנטים של פיליפס.


לפיליפס חמישה פטנטים רשומים לשיטות ייצור CD בטייוואן ואישרה לקבוצת Gigastorage להשתמש בפטנטים לעשר שנים מאוקטובר 99. במרץ 01 חודש המו"מ על גובה התמלוגים, ולאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה (פיליפס דרשה 30% Gigastorage רצתה לשלם 2-5%) ביקשה Gigastorage ממשרד הפטנטים הטייוואני רשיון בכפיה לשימוש בפטנטים, וקיבלה אותו ביולי 04.


פיליפס עתרה בהצלחה לבית המשפט -  Taipei High Administrative Court. בית המשפט קבע שעל מנת לקבל רשיון בכפיה, על המבקש למצות את המו"מ לרשיון עם תמלוגים סבירים ביחס לפרמטרי השוק הרלוונטיים (שיטת החישוב, התפלגות הסיכונים, המודעות לטכנולוגיה ולמותג, התחרות בשוק וכו´).


משרד הפטנטים הטייוואני הציג עדויות לדרישות תמלוגים לא סבירות מצד פיליפס, אלא שבית המשפט קבע מעיון בדיווחי המו"מ שעמדו על הפרק גם נושאים נוספים ולכן לא ניתן לקבוע את גובה התמלוגים כבסיס יחיד למתן רשיון בכפיה. בעקבות הקביעה הגיעו הצדדים לפשרה.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...