פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' בית הבד 2, הוד השרון
טלפון: 1-700-500-110

 

 


 
פטנטים | הפרה | TOMTOM תשלם תמלוגים ל-MICROSOFT כחלק מהסכם פשרה
עמית צוקרשטיין, אפלפלד זר פישר 03/04/2009 11:50:45

חודש וחצי בלבד לאחר הגשת התביעה ע"י מיקרוסופט הסכימה יצרנית מכשירי הניווט TOMTOM לשלם תמלוגים בגין השימוש בפטנטים של מיקרוספוט וכן אישרה למיקרוסופט להשתמש בפטנטים של TOMTOM ללא תשלום תמלוגים, באופן זה בא לכדי סיום הסכסוך בין שתי הענקיות.


מיקרוסופט תבעה את TOMTOM בנוגע להפרת שמונה פטנטים המופרים, כביכול, במוצריה של TOMTOM. חלק מהפטנטים מתייחסים לשימוש של TOMTOM בלינוקס.


חמישה מהפטנטים בגינם תבעה מיקרוסופט מתייחסים למוצר ניווט ברכב ושלושה מתייחסים למערכות הפעלה באופן כללי. תביעתה של מיקרוספט הוגשה ב-the US District Court for the Western District of Washington ומיקרוסופט אף פנתה ל-International Trade Commission (ITC) על מנת שזו תפעל למנוע ייבוא של מוצרים מפרים.


TOMTOM תשלם תמלוגים בגין השימוש בשמונת הפטנטים של מייקרוסופט במשך חמש שנים ומיקרוסופט תוכל להשתמש בפטנטים של TOMTOM ללא תשלום תמלוגים כלשהם. כמו כן, TOMTOM תסיר ממוצריה מס´ טכנולוגיות הנוגעות בניהול קבצים בתוך שנתיים (phase our period).


תביעה זו היא חלק ממערכה שמנהלת מיקרוסופט תחת הטענה (משנת 2007) שמערכת ההפעלה LINUX מפרה לפחות 235 פטנטים של מיקרוסופט וכי מיקרוסופט בוחנת כל הפרה והפרה לפני הגשת תביעה.  


 השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...