פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
מייקרוסופט זוכה לפיצויים הגדולים ביותר בהסטוריה על הפרת זכויות יוצרים
זאב פישר, LL.B., משרד עו"ד אפלפלד זר 31/10/2002 23:57:02

חברת מייקרוסופט זכתה לאחרונה בתביעה כנגד חברת Able System Development, בגין הפרת זכויות יוצרים, בסכום עצום של 4.6 מיליון דולרים. כל זאת, לאחר שקבע ביהמ"ש כי הנתבעת מכרה מחשבים רבים בהם מאות רבות של העתקי תוכנות בלתי חוקיות, בין השנים 1996 ל-1998.

כמו כן, הורשעה הנתבעת בגין הפרת זכויות יוצרים וסימני מסחר, ובגין גניבת עין כבר בשנת 1998.

מייקרוסופט גילתה את ההפרות באופן מקרי, לאחר שנציגים מטעמה קנו מספר מחשבים מהחנויות של הנתבעת בהונג קונג. במחשבים היו מותקנים עותקים בלתי חוקיים של מערכת ההפעלה חלונות ותוכנת ה-Office. צוות העובדים של הנתבעת העיד על כך שבין 80% ל- 90% מן התוכנות שנמכרו היו עותקים בלתי מורשים.

סכום הפיצויים במשפט חושב לפי הסכום אותו הייתה מייקרוסופט מרוויחה באם היו התוכנות נמכרות באופן לגיטימי.

יחד עם זאת, קבע השופט כי אף על פי שברור מהראיות שנתקיימו הפרות זכויות יוצרים בתוכנות של מייקרוסופט גם לפני שנת 1998, הרי שמיעוט הראיות מקשה על חישוב הנזק, ועל כן, לא פסק למייקרוסופט פיצויים בגין תקופה זו. מייקרוסופט הודיעה שתפעל לאכיפת זכויותיה.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...