פטנטים

המיזם

בקרוב בערוץ 2 בימי ראשון תעלה לאוויר תכנית חדשה העוסקת ביזמות ובפטנטים.
תכנית המיזם הינו פורמט חדש המביא את מימון ההמונים מאתרי האינטרנט אל מסך הטלוויזיה.

במסגרת התכנית יתבקשו הצופים "להשקיע" במיזמים באמצעות אפליקציה בטלפון החכם. בכל תכנית יוצגו מספר מיזמים בפני צוות השופטים ואלו שיעברו את השופטים יעברו למבחן הקהל. בזמן שידור התכנית יתבקשו הצופים להיכנס לאפליקציית רשת ולהצביע אם הם מעוניינים שהיזם יקבל מימון לרעיון שלו. סרגל שמציג את כמות "הכסף" שהיזם מצליח לגייס יוצג בזמן אמת על גבי המסך.

פורמט הטלוויזיה המיזם הינו פורמט מקורי של רשת ואנדמול ישראל בהנחיית איש הבידור, הרדיו והטלוויזיה אברי גלעד. יחד עם אברי תגיש את התכנית גם הדוגמנית, השחקנית ומגישת הטלוויזיה ירדן הראל.

צוות השופטים של המיזם כולל ארבעה שופטים מתחומי הכלכלה, המשפט והיזמות החברתית. את הצלע הכלכלית ממלא הכלכלן שלמה מעוז- מרצה ופרשן בתחום הפיננסים המשמש כדירקטור במספר חברות ציבוריות. את הצלע המשפטית ממלא עו"ד רונאל פישר שבנוסף להיותו עורך דין הוא גם עיתונאי ומנחה טלוויזיה מוערך. ומשלימים את צוות השופטים מתחום היזמות החברתית אילון נופר, ממקימי להקת מיומנה והג´ודוקא, המדליסט האולימפי, אריק זהבי שייסד את הקרן למצויינות אולימפית בישראל.

כשבועיים לפני עליית התכנית לאוויר שודרה תכנית "ניסוי כלים" לבדיקת האפליקציה. במסגרת התכנית נחשפו טעימות קצרות מהמיזמים שיוצגו-

טכנולוגיה שמאפשרת כתיבה עיוורת וכתיבת ברייל על מסכי מגע, מכשיר שיודע לשלוט ברכב דרך הטלפון הנייד, מתקן פלסטיק שמתיישב על כוס ומקל על בליעת כדורים, נעל מודולרית שמאפשרת לנעול כל יום נעל אחרת, רובוט לצביעת קירות ועוד.

עוד על התכנית ניתן למצוא גם בדף המיזם באתר ניוטון חיפוש פטנטים וגם בדף הפייסבוק שלנו, אז אם אהבתם, תנו לייק לדף שלנו הכולל עדכונים לפטנטים המוצגים בתכנית המיזם בפייסבוק.