פטנטים, אתר הבית של היזמים בישראל
 
 
 

כתובתנו: רח' הבנים 14 (כניסה ב'), הוד השרון
טלפון: 09-740-1930

 

 


 
גוגל נתבעה על הפרת זכויות יוצרים בשל פרסום ידיעות ב- Google News
עיבל אלדמע, M.A, אפלפלד-זר 19/09/2006 13:19:20

גוגל נתבעה על ידי ארגון Copiepresse, המנהל את נושא זכויות היוצרים של העיתונים בשפה הצרפתית והגרמנית בבלגיה, בשל פרסום ידיעות חדשותיות מהעיתונים אותם מייצג הארגון, ללא קבלת היתר, ב- Google News הבלגי.

בית המשפט בבלגיה פסק כנגד גוגל וחייב אותה להסיר את כל הידיעות השייכות לעיתונים המיוצגים על ידי Copiepresse, הן מ- Google News והן מזיכרון המטמון (Cache) של האתר. גוגל נצטוותה להוריד את כל האיזכורים לידיעות אלו בתוך עשרה ימים מיום קבלת ההחלטה. על כל יום נוסף בו יישארו האיזכורים באתר, תחוייב גוגל בקנס על סך מיליון יורו. 

הארגון טען, כי מאחר וגוגל מרוויחה מהצבת פרסומות באתריה, השימוש בתכנים המוגנים בזכויות יוצרים, ללא בקשת היתר, פסול. גורמים בגוגל טענו כי התביעה הייתה מיותרת שכן גוגל נענית לכל בקשה של בעלי זכויות יוצרים להסיר את תכניהם מהאתר, וכן מפרסמת ב- Google News, רק את כותרותיהן של הידיעות החדשותיות ומספר מילים המתארות אותן.

זו אינה הפעם הראשונה בה נתבעת גוגל בשל הפרות זכויות יוצרים שגורמת, לכאורה, Google News. האתר נתבע גם על ידי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, על שימוש ללא היתר בתכניה.השימוש באתרי משרד ניוטון חיפוש פטנטים בע"מ משמעו הסכמה לתנאי השימוש באתרים, שהחשובים שבהם הינם כי כל האמור באתרים אלה אינו מהווה תחליף לייעוץ או לייצוג משפטי, וכי המשרד לא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתרים. לקריאת תנאי השימוש במלואם...