פטנטים

פטנטים חדשים

מדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות בהמצאות ובפטנטים. אנחנו מהמוקדים המרכזיים והחשובים בתחום ומכאן גם מהווים מוקד למשקיעים ולמי שמחפש פטנטים חדשים. במאמר מוקדם יותר שפרסמנו באתר סקרנו מספר פטנטים ישראלים שכיום הם אינם מוגדרים כפטנטים חדשים אבל אלו מהווים שינוי והתקדמות משמעותית כל אחד בתחומו.

פטנטים חדשים רושמים במדינות רלוונטיות

לא צריך ובחלק מהמקרים אף מסוכן ברמת הפטנט להסתפק ברישום פטנטים במדינת ישראל בלבד, חובה לרשום פטנטים חדשים במספר מדינות על מנת להגן על ההמצאה באופן יסודי
לשם כך צריך לברר עם מומחה בתחום באילו מדינות לרשום את הפטנט החדש, לשלם את האגרה ולבצע את תהליך הרישום במלואו. לרשום פטנט זה תהליך שבסופו של דבר צריך להחזיר את עצמו ולספק רווח כלכלי לממציא לכן יש להתייחס לכל התהליך כעל השקעה.

דבר נוסף שמאוד רלוונטי עבור פטנטים חדשים הוא הצורך בחידוש הרישום לפטנטים, שרישום על פטנט לא מתבצע פעם אחת בלבד, אלא צריך לחדש את הרישיון אחת לתקופה. על מנת לשמור על הקניין הרוחני חובה לעשות זאת לפי הצורך והדרישות בכל מדינה בה נרשם הפטנט, אחרת הרישום על הפטנט יאבד.

פטנטים חדשים הופכים לישנים

לכל פטנט יש תוקף מסויים, ממציא שמשלם את כל האגרות בזמן יהנה מאחזקה על הפטנט ומהזכויות עליו למשך תקופה של 20 שנה. בפרק הזמן הזה בעל הזכויות על הפטנט יהיה הממציא הרשום בלבד, אחריו הפטנט ישתחרר ויהיה זמין לכל ללא צורך בתשלום פיצוי כלשהו לבעל הפטנט. לכן, כשאתה ממציא פטנטים חדשים דע כי תקופת המימוש והפקת הרווחים הבלעדית מוגבלת.